Najít perspektivní pracovní místo „na vlastní pěst“ není vůbec snadné!

Až 75% zaměstnanců na současném pracovním trhu si myslí, že má na to, aby pracovalo na lepších pozicích. Ať už se jejich představa lepších pozic týká vyššího finančního ohodnocení za odvedenou práci nebo prestiže z uznávanější pozice. Bohužel hledání zaměstnání současnosti je stále složitější. Zejména pokud se rozhodnete hledat nové pracovní místo „ na vlastní pěst“, tedy bez cizí pomoci, kontaktů nebo bez dalších možností. Nalezení a získání perspektivní pozice tímto způsobem bohužel nejméně pravděpodobné.

 

Nejčastější způsoby získání pracovního místa?

Nejčastěji novou pracovní pozici objevíme přes kamarády, známé nebo bývalé kolegy. Ti pracují ve firmách, kde obvykle vědí, kdy budou potřebovat nového kolegu. Kamarádi a známí se u vedoucích pracovníků za vás mohou zaručit a sdělit vaše přednosti. Zaměstnavatel dává osobnímu doporučení mnohem větší váhu než například informacím v životopisu. Některé firmy ani nevypisují konkurz nebo výběrové řízení na danou pozici nebo ji neinzerují na pracovních portálech. Bohužel i na našem trhu funguje dosazování známých do pozic, ale i těch, kteří na danou pozici nemají kvalifikaci. Ti tak zabírají místo pracovníkům, kteří by danou pozici vykonávali mnohem lépe. Právě proto je tak těžké najít perspektivní zaměstnání vlastními silami.

 

Nebojte se spolupráce s personální agenturou

Najít zaměstnání při spolupráci s personální agenturou v současné době rozhodně není žádnou ostudou. Naopak. V současnosti je spolupráce s personální agenturou při hledání zaměstnání naprosto běžnou praxí. Pravděpodobnost nalezení a získání perspektivní pozice je mnohem vyšší, hledání snadnější a přehledné.

 

Některé velké firmy už spolupracují jen s personálními agenturami

Největší pravděpodobnost perspektivní pozice a kariérního růstu je pochopitelně u velkých tuzemských i nadnárodních společností. Tyto společnosti mnohdy ani volné pracovní pozice nenabízí vlastními silami, ale právě přes personální agenturu, se kterou spolupracují. Samozřejmě, že tyto firmy spolupracují pouze s prověřenými astabilními personálními agenturami. Jestli tedy máte zájem o získání pracovního místa v O2, IBM, TPCA, Škoda Auto, DHL a dalších velkých společnostech, poohlédněte se například v nabídce prověřené personální agentury Manpower.

 

Nehledejte jen zaměstnavatele, ale konkrétní pozice

Pokud nemáte přesně vyhraněného zaměstnavatele, ale spíše konkrétní pozici, kterou byste chtěli vykonávat, i v tomto případě máte s personální agenturou ulehčenou pozici. A nezáleží na tom, zda hledáte pracovní pozice ve výrobě, zemědělství, kovovýrobě, IT, administrativě, reklamě, jako prodavač nebo jako zdravotnický personál. U Manpower jsou hojně zastoupeny všechny popisované kategorie.