Jaké jsou nejčastější potíže s bazénovou vodou a jak je vyřešit?

O kvalitu bazénové vody je třeba neustále pečovat po celou dobu koupací sezóny. I přes důkladnou péči o čistotu vody a její kvalitu se ale čas od času mohou vyskytnout menší nebo větší komplikace. Rozhodně byste neměli spoléhat na to, že se případné zhoršení kvaltiy bazénové vody vyřeší samo. Na odstranění komplikací musíte zapracovat sami a hlavně jsou k tomu zapotřebí kvalitní prostředky.

Na každý problém je třeba speciální přípravek

Různé druhy problémů s kvalitou vody mají také různá řešení. Všechny problémy by měly mít svá specifická řešení. Je jen nutné vybrat ten správný přípravek bazénové chemie. Kvalitní značky bazénové chemie by měly být připraveny na tyto problémy a jejich sortiment by měl obsahovat všechny druhy chemií pro odstranění problémů. V nabídce bazénové chemie PWS najdete všechny typy přípravků bazénové chemie. A o jaké přípravky se jedná?

Řasy a zelený zákal – Algicid

Nežádoucí řasy nebo nepříjemný zelený zákal bazénové vody se čas od času mohou objevit v každém bazénu. Stává se to často při nedostatečné koncentraci aktivního chloru nebo kyslíku v bazénové vodě.  V sortimentu bazénové chemie značky PWS je prostředkem pro odstranění tohoto problému Algicid. Tento kapalný přípravek dokáže rychle a účinně zamezit tvorbě, výskytu a rozmnožování nežádoucích řas v bazénové vodě.

Zákal ve vodě – Vločkovač

V bazénové vodě se může vyskytnout také nevítaný zákal, který není možné odstranit pouze filtrováním vody. Jednotlivé částice zákalu jsou příliš malé a filtrace je nezachytí. Vločkovač PWS dokáže drobné částice sloučit do větších celků, které již filtrace dokáže zachytit.

Zákal z nečistot – Shlukovač

Pokud se Vám v bazénové vodě vytvoří zákal, tvořený nečistotami, je ideálním prostředkem pro jeho odstranění Shlukovač. Tento prostředek můžete používat také zároveň s vločkovačem, abyste zvýšili účinnost těchto prostředků.

Nežádoucí pěna na hladině bazénové vody – Odpěňovač

Výskyt pěny na vodní hladině v bazénu může být důsledkem vysokého povrchového napětí kapaliny. Odpěňovače PWS dokážou toto povrchové napětí snížit a slouží jako prevence i prostředek pro odstranění pěny na hladině bazénové vody. Vhodné jsou i pro použití do vířivek.

Samozřejmě v nabídce firmy Techneco nechybí ani další druhy kompletní bazénové chemie značky PWS, včetně účinných čističů. Kompletní nabídku najdete na www.eshop.techneco.eu.