Jaké minerály jsou pro tělo nejdůležitější?

Možná jste si tuto otázku už také položili. Pravdou je, že je opravdu na ní těžké odpovědět, protože každý člověk má jiné potřeby a potýká se třeba i s jinými problémy. Přesto lze ale najít několik nejvýznamnějších minerálů, jejichž dostatečné množství je pro lidské zdraví nezbytné. Představíme si je a poradíme vám, jak mít jejich přísun pod kontrolou.

 

 

 

Minerály jako hnací palivo

Dostatečný přísun některých minerálů je důležitý například pro správný vývoj kostí a kloubů, pro správnou činnost srdce nebo i zažívacího traktu. Optimální přísun minerálů je pro lidské zdraví nezbytný!

Vápník

Mezi nejdůležitější minerály patří Vápník (Kalcium). Ten je důležitý pro růst a správný vývoj kostí, klubů a zubů. Je také důležitý pro správné srážení krve nebo pro správnou svalovou činnost. Podporuje také tvorbu hormonů a enzymů.

Hořčík

Dalším důležitým minerálem je Hořčík (Magnesium), který pozitivně působí na činnost srdce. Pomáhá také při tvorbě inzulínu a má i vliv na správnou činnost nervů. Nedostatek se projevuje například svalovými křečemi.

Fosfor

Pro lidský organismus je nezbytný i Fosfor, který má také vliv na správný růst a vývoj kostí a zubů. Velkou roli má také na metabolickou přeměnu látek.

Zinek

Tento minerál pomáhá udržovat dobrý stav imunitního systému a pomáhá při tvorbě hormonů. Důležitý je zejména pro ty, kdo mají sníženou funkci štítné žlázy. Zinek také upravuje hladinu inzulínu a podporuje dobré hojení ran.

Častým problémem je, že tyto minerály se nenacházejí ve stravě, kterou konzumujete. Proto je vhodné, pokud jejich přísun zajistíme skrze speciální doplňky stravy. Vysokou kvalitou se mohou pochlubit například doplňky stravy od BIOMIN, a.s. Pro lidské tělo je také nezbytný Koenzym Q10 – o této látce se více dočtete zde.