Jaké nápoje vybrat na svatební hostinu?

Svatba patří nepochybně k jednomu z velice významných dnů lidského života, jehož důležitou součástí je příprava. Ať se jedná o volbu místa, výběr svatebních šatů, seznam hostů anebo právě podávání nápojů, bez kterého si lze svatební hostinu jen těžko představit. Jen díky perfektní přípravě bude tento den podle všech vašich představ a zárukou nejkrásnějších vzpomínek. A jaké nápoje tedy nesmí na svatbě chybět?

Přípitek je základ

Základem každé svatební hostiny je jednoznačně svatební přípitek, jehož úkolem je dodat slavnostní atmosféru celé akci a povzbudit chuťové buňky před jídlem. Přípitek proto podáváme zhruba 10 až 15 minut před servírováním prvního chodu. A čím si připít? Pro svatební přípitek obvykle volíme šumivá vína nebo pravé šampaňské (z oblasti Champagne). Kromě klasiky lze jako přípitek zvolit také ovocné pálenky, likéry, Martini nebo gin. Pro abstinenty pak zajistěte džus, perlivou vodu nebo ovocnou šťávu.

Jak na víno?

Dále se svatební hostina neobejde bez kvalitního vína. S výběrem vína to však není úplně snadné, jelikož každý pokrm se hodí vždy k jinému druhu vína a také záleží na preferencích svatebních hostů. A jaké víno tedy zvolit? Červená vína se hodí zejména k tmavým masům a těžším pokrmům. Bílá vína se zase naopak hodí pro bílé druhy masa a lehké saláty. Poslední dobou si získávají oblibu i růžová vína. Při výběru je důležité se zaměřit i na obsah cukru ve víně, jelikož někdo má rád sladké víno a jiný zase naopak suché víno. Většinou se proto vyplatí koupit všechny tři barvy vín. Neměli byste také zapomenout na pivaře a koupit také pivo. Hosté určitě ocení i nabídku nealkoholického piva pro případ, že budou muset řídit, nebo alkoholu příliš neholdují.

Tvrdý alkohol – ano či ne?

Postoje na tvrdý alkohol na svatební hostině se často různí. Důvodem je zejména jejich vyšší cena a také možný důsledek, když to hosté s pitím přeženou. Vyplatí se proto hostům zajistit jen omezené množství tvrdého alkoholu. Neměl by chybět zejména bílý a těžší hnědý rum, vodka, absinth či koňak. Vhodnou volbou jsou také míchané drinky, které ocení téměř každý host, a zároveň podtrhnou výjimečnost této události.  Jejich nevýhodou je vyšší cena s ohledem na nutnost mnoha surovin.

Kvalitní vína a destiláty naleznete na e-shopu společnosti Premier Wines & Spirits.