Jaké vlastnosti a funkce praček by měly být při výběru rozhodující?

Pračka je v dnešní době zcela nepostradatelným vybavením v každé domácnosti. Proto by jejímu výběru měla být věnována značná pozornost. Pračky musí dokonale splňovat potřeby domácnosti a také zapadat do jejího designu. Naštěstí je výběr praček dostatečně pestrý, aby si správný produkt mohl najít opravdu každý. Je  vědět, jaká kritéria jsou pro výběr pračky rozhodující.

 

 

 

Základem je způsob plnění pračky

Prvním kritériem při výběru pračky je samotný design a způsob plnění. Pračky mohou být plněny dvěma způsoby. První způsob plnění je horní částí. Pračky s horním plněním jsou zpravidla úzké a vyšší modely. Nedají se zakomponovat například do kuchyňské sestavy, protože nad sebou musí mít minimálně 50cm místa, aby se dalo prádlo pohodlně dávat dovnitř a ven z pračky. Naopak pračky s předním plněním jsou široké modely, které jsou také stabilnější. Dají se zakomponovat i do sestav nábytku v koupelně i kuchyni. Výběr způsobu plnění záleží spíše na rozměrech místnosti a designu. Rozdíly v účinnosti praní mezi jednotlivými druhy nejsou.

 

Spotřeba a počet otáček jsou nejdůležitějšími vlastnostmi

Mezi nejdůležitější vlastnosti, které jsou vyžadovány při výběru patří právě spotřeba vody, elektrické energie a počet otáček, kterého je pračky schopna dosahovat. Moderní pračky mohou za jediný prací cyklus spotřebovat i pouhých 35litrů vody. Spotřeba elektrické energie je v porovnání s dřívějšími modely také mnohem menší. Pračky jsou vyráběny i v energetické třídě A+++. Počet otáček může být až 1800, ale pro běžné domácí použití stačí 1000-1200otáček za minutu. Vybírat můžete také pračky se sušičkou, které usnadňují sušení prádla. Mezi nadstandardní funkce praček patří například bleskové praní, odložený start, předpírání, praní pro snadnější žehlení nebo ekologické praní.

 

Více informací o jednotlivých modelech praček najdete na pračky.cz. Pokud chcete nakupovat z opravdu velkého výběru praček za skvělé ceny, pračka Datart může být správnou volbou.