Jakou autochladničku vybrat?

Mít autochladničku znamená mnoho výhod. uplatí se zejména v letních měsících, kdy v parných dnech vyrážíme na dlouhé cesty nebo i v zimě, kdy potřebujeme například přepravit potraviny na dlouhou vzdálenost. Autochladnička je zárukou, že potraviny i nápoje budou příjemně chladné a nezkazí se. poradíme vám, jaký typ autochladničky vybrat. Nabízí se dvě volby.

 


Absorpční autochladničky

Do auta si můžete pořídit absorpční autochladničku. Právě absorpční autochladničky jsou dnes velice oblíbené. Je to dáno především jejich výkonem a spolehlivostí. Tyto chladničky fungují na principu absorpčního chlazení, takže chladí potraviny či nápoje spolehlivě a po velmi dlouhou dobu. Jejich chod je tichý a navíc nevyžadují téměř žádnou údržbu. menší nevýhodou je to, že aby chladily efektivně, musí být ve vodorovné poloze a také to, že jsou náročnější na spotřebuje elektrické energie. Pro srovnání – absorpční autochladničky jsou výkonnější než termoelektrické a o něco málo slabší než kompresorové autochladničky.

        

Kompresorové autochladničky

Druhou možností jsou kompresorové autochladničky. Ty se hodí do všech typů vozidel, protože jsou k mání v rozmanitých tvarech i velikostech. Jejich vlekou výhodou je, že spolehlivě dokáží zabezpečit a udržovat teplotu -18 °C a bez napájení vydrží až 18 hodin. Jsou tak vhodné zejména pro dlouhé cestování. kompresorové chladničky si vyberete například zde. Mírnou nevýhodou kompresorových ledniček je jejich vyšší pořizovací cena.

     

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv ty, vybírejte vždy kvalitu. Se zajímavou nabídkou autochladniček různých typů přichází e-shop autochladnicky.sk