Jakými prostory nejvíce utíká teplo z rodinných domů?

Pokud přijde řeč na tepelné ztráty rodinných domů, k největším únikům tepla dochází „obálkou“ domu. Jedná se o podlahu, stěny, stropy, dveře okna a střechy. Všechny tyto části obalují dům a mají vliv na to, kudy a v jakém množství teplo utíká. Máme konstrukce, kterými uniká tepla hodně (např. okna) a naproti tomu místa, kudy uniká tepla málo (podlaha domu). Od topení vystoupá teplý vzduch ke stropu, a pokud není strop dobře izolovaný, projde na půdu a uteče z domu pryč. Když chceme rychle zabránit tomu, by teplo ve velkém množství unikalo, měli bychom se zaměřit nejdříve na zateplení stropů.

 

Jak izolovat střechy?

Izolovat správně střechu bývá velmi často tvrdým oříškem. Je třeba minimálně zasahovat do konstrukce a zároveň zajistit dostatečnou vrstvu i v nepřístupných místech. Mezi poměrně snadné konstrukce na zateplení patří vazníkové střechy. Tedy alespoň se správným druhem izolace. U vazníkových střech je složité rozprostřít vrstvu izolace z rohoží kvůli špatnému přístupu a složitosti dřevěných prvků. Pokud bude k zateplení použitý systém foukané minerální vlny MAGMARELAX®, jsme schopni i takto složitou střechu účinně zateplit během několika hodin práce.

U střech bytových domů je zpravidla konstrukce připravená k dodatečnému zateplení. Lze tak s úspěchem využít nízkonákladového opatření – systém MAGMARELAX®. To zajistí výrazné snížení nákladů za vytápění a to rychle, bez velkých zásahů do konstrukce. Návratnost zateplení stropu domu je rychlá a je jedním z nejvýhodnějších kroků v úspoře energie.

 

Jak izolovat stropy?

Nejvhodnější metodou izolace je foukání do půdních meziprostor nebo do dutin. Právě těmito prostory z obytných místností uniká až třetina tepla. Teplý vzduch je lehčí než studený a stoupá ke stropu vytápěných místností. Většinou si najde skulinky a proudí bez užitku na půdu. Odborným nafoukáním minerální izolace dojde k utěsnění i těch nejmenších skulin a otvorů, kterými by teplo mohlo unikat. Nejlepší metodou izolace stropu je aplikace dutinové izolace izolační hmotou MAGMARELAX® a jeho aplikace je velmi jednoduchá. Hadicí se ze speciálního přístroje, který je umístěn na nákladním voze, žene materiál do izolovaného prostoru. To vše za běžného provozu domácnosti. Není ani třeba příliš vyklízet půdu. Pracovníci nenadělají nepořádek a vše je hotovo za pár hodin.

 

Jak izolovat podlahy?

Stropní systém MAGMARELAX® se dá využít také k vytvoření a zateplení podlah na půdách rodinných domů. Při realizaci bude vytvořena zcela nová podlahová vrstva, jejíž nášlapná vrstva bude z OSB desek na pero a drážku. Systém je především lehký, přesný, variabilní a vysoce únosný. Konstrukce je hotova za jeden den a následně se zafouká.

Půdu můžete ihned využívat pro skladování nebo pro sušení prádla. Ale nemusí zůstat jen u toho. Díky izolaci podlahy půdy může podkroví sloužit i netradičním způsobem. Vytvořte si na půdě letní obytný prostor, relaxační prostor nebo dílnu. A hlavně. Už nemusíte zatěžovat svůj dům pokládáním těžkých izolačních desek a následnou betonovou podlahou.

 

Už za 3 hodiny více tepla

Technologie zateplení MAGMARELAX® nepromění váš dům ve staveniště a dokonce ani nikterak nenaruší chod domácnosti.
Nebudete muset ani vyklízet prostor půdy, pro izolaci zcela postačí několik přístupových otvorů, které navíc vytvoří sama firma. Za 3 hodiny je průměrná plocha podlahy na půdě zateplená. To pro vás znamená, že okamžitě začínáte šetřit a již první večer budete muset přenastavit váš domácí termostat na nižší hodnoty.

 

Co bude stát?

Pokud se rozhodněte izolovat, stačí vyplnit poptávkový formulář na mojeizolace.cz. Na telefon se vám v krátké době ozve technik. Ten zcela bezplatně a ve vámi zvoleném čase přijede a posoudí váš dům a zejména strop. Navrhne to nejvhodnější řešení podle vašich potřeb a spočítá izolace a také výši investice.