Jde vůbec v létě zajistit příjemné klima v interiéru?

Léto je čas dovolených, odpočinku, relaxace, sportování turistiky, koupání a snahy naplno využít krásných slunečných dnů. Zároveň ale přináší také starosti, když je potřeba se před velkými horky schovat. Nejčastěji se chcete schovat do interiéru svého vlastního rodinného domu. Problém ale nastává v situaci, kdy uvnitř je stejné vedro, jako venku.

Jak je to možné?

I v obytných místnostech doslova cítíte, jak na vás sálá teplo. Kudy se dovnitř dostává? Nejčastěji stropem, od rozpálených střech. Stropy jsou obecně největší slabinou domů, protože v zimě je zde naopak chladno, protože teplý vzduch v místnosti stoupá ke stropu a hledá skulinky, kudy by unikl ven.

Ideálním řešením je tedy zateplení stropů. Zateplení pomáhá snížit výdaje domácností za vytápění.
Jinak byste museli v létě klimatizovat a v zimě více topit. To by vedlo k velkému nárůstu výdajů za energie. Jak zateplit půdu účinně?

Stačí vybrat správný způsob

V současné době se dají stropy rodinných domů zateplovat několika materiály i technologiemi. Ideálním řešením je zateplení půdy domu minerální foukanou izolací. Ta dokáže skvěle utěsnit i ty nejmenší skulinky, kudy by teplý vzduch mohl uniknout. Zamezí horku proniknout v létě do ložnic. Zvýší požární odolnost domu a tlumí hluk. Nechutná hmyzu ani hlodavcům a zabrání vzniku plísní.

Zateplení stropu posledního podlaží je nejrychlejším, nejefektivnějším a nejlevnějším řešením zateplení. Ušetří až 30% nákladů na otop. Zkuste ověřenou kvalitu – Systém MAGMARELAX®. Rozdíl teplot v obytných místnostech ucítíte hned po zateplení, a to průměrně o 5 stupňů.

Jednoduchá aplikace vhodná na všechny typy střech
Systém MAGMARELAX dosahuje skvělých tepelně-izolačních hodnot a dokáže skvěle bránit pronikání tepla. Magmarelaxové izolace nejsou vynikající pouze pro domy s plochou střechou. Stejně vhodné jsou i pro domy se sedlovou střechou. Zateplení půdy pod šikmou střechou nabízí i další výhodu. Můžete si nechat vytvořit novou, velice atraktivní podlahu na půdě. Rozšíří se tak obytný prostor, čímž se významně zhodnotí dům. Podlaha je smontována jako konstrukce z OSB desek. Povrch je dokonale rovný a hladký. Dobře se udržuje a uklízí. Minerální vata se aplikuje zafoukáním přímo do konstrukce podlahy. Prostor půdy je okamžitě připraven k původnímu užívání.

Více najdete na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.