Pár rad pro kvalitní spánek v jakémkoliv období

Také jsou pro vás horké letní noci natolik úmorné, že nemůžete spát? Převalujete se na posteli a už nevíte, co by vás zchladilo lépe, než větrák, spuštěný na nejvyšší intenzitu? Pak si přečtěte, jak si i za horkých nocí letních měsíců užít příjemný spánek, po kterém se ráno budete cítit krásně odpočatí a plní nových sil.

 

Kvalitní postel je základem všeho

Základem kvalitního a vydatného spánku obecně je dobrá postel. Nejlepší volbou, kterou pro sebe a svůj spánek můžete udělat, je postel z masivu. Taková postel má sice o něco vyšší pořizovací cenu, její kvality však několikrát předčí levnější postele z nižších kategorií. Jedná se o celoživotní investici, na které by se šetřit určitě nemělo už z toho důvodu, že spánek tvoří 1/3 našeho života. Postel z masivu je pevná, nevrže, je designově velmi dobře řešená a vydrží i velkou námahu. Postele z masivu jsou navíc zdravotně nezávadné, jelikož jsou vyrobeny čistě ze dřeva.

Levnější variantou, která vám však také velmi dobře poslouží, jsou čalouněné postele, jež mají nápadité designové provedení, které se dobře kombinuje s interiérem a nabízí pohodlnou možnost úložného prostoru.

 

Máte dobrou postelovou matraci a rošt?

Za to, že se v noci převalujete a nemůžete spát, často může i špatně zvolená nebo stará matrace. Matrace a postelový rošt totiž rozhodují o tom, jaká bude kvalita vašeho spánku. Ideální matrací je taková, kterou si předem vyzkoušíte. Každému z nás vyhovuje jiná tvrdost matrace, proto je před její koupí důležité si matraci “osahat”. Mezi kvalitní matrace se řadí matrace z líné paměťové pěny a luxusní pružinové matrace. Ty nabízejí komfort nejlepší cirkulace vzduchu a vysokou odolnost.

aristo-matrace-prince-1-ps2b

Postelové rošty zapříčiňují dobrou polohu matrace a tedy i vás. Pro váš spánek budou ideální polohovatelné rošty nebo lamelové rošty. Jejich lamely jsou uspořádány v několika anatomických zónách a reagují na zátěž těla odlišně v různých částech lůžka. Díky správnému roštu si můžete lůžko dobře nastavit a zvolit vhodný tvar, na kterém se vám bude dobře spát. Udělejte pro váš spokojený spánek maximum a zamyslete se, zda i vy vlastníte kvalitní postel s vhodnou matrací a roštem.