Je nová Škoda Scala vrcholným dílem českého automobilového průmyslu?

Kdykoli se v cizině řekne Česká republika, lidé si vybaví především vynikající tuzemské pivo Pilsner Urquell, které si dokonce zahrálo i malou, epizodní roli v populárním americkém seriálu Přátelé. Kromě tohoto zlatavého alkoholického nápoje ovšem vynikáme také výrobou automobilů. Nejvýraznějším hráčem na českém trhu je pak dlouhá léta mladoboleslavská Škodovka, která do světa vypustila už nespočet modelů, s nimiž všeobecně sklízela jen samé úspěchy. Zdá se, že nová Škoda Scala bude v tomto trendu pokračovat, ačkoli se od předešlých automobilů v mnohém liší. Nový designový směr totiž opravdu nezapře a navíc přináší mnohé benefity i v rámci základní výbavy!

 

Několik nových prvků, které stojí za zmínku

Pro automobily značky Škoda bylo vždy typické zejména kulaté logo inspirované původními americkými obyvateli. Nová Škoda Scala jej ovšem jako první model v historii společnosti vyměnila za prostý nápis „ŠKODA“. To je však jen špičkou ledovce v seznamu novinek, na které se případní zájemci mohou těšit. Vozidlo pracuje na principu zcela revoluční architektury a přístrojovka odpovídající konceptu VISION RS se zde rovněž objevuje zcela poprvé. Vůz je vyroben z vysoce odolných materiálů a ideálně snoubí design, kvalitu a funkčnost.

 

Zajímavý je také pohled na základní výbavu nové Škody Scala. Ta totiž zahrnuje například:

  • klimatizaci
  • přední i zadní LED svítilny a mlhové světlomety
  • infotainment
  • asistenta rozjezdu do kopce, asistenta hlídání jízdního pruhu
  • detekci chodců
  • kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech a další

 

Na kolik nové vozidlo z dílen Škoda vyjde?

Cena jednotlivých vozidel se samozřejmě odvíjí na základě několika faktorů, zásadní roli ovšem hraje hlavně motorizace a stupeň výbavy. Cena Škody Scala s motorem 1.0 TSI o výkonu 70 kW a základní výbavou startuje na částce 394 900 Kč, čímž konkuruje i předním světovým značkám produkujícím hatchbacky. Určitě si tedy svou klientelu najde.