Jídelní sestavy z dubového dřeva jsou stále vyhledávanějšími

O tom, že nejvyužívanějším materiálem pro jídelní sestavy je masivní dřevo, nemůže být pochyb. I když na trhu se dají samozřejmě najít sestavy kované i z moderních plastů, dřevo je nejvyužívanějším materiálem. Ale není masiv, jako masiv. I mezi jednotlivými druhy dřeva jsou velmi podstatné rozdíly. Nejčastějšími dřevinami pro výrobu jsou smrk, borovice a dub. Zatímco dříve bylo populárnější spíše dřevo smrku a borovice, nyní je zvýšená poptávka po dubovém dřevě. Proč? Důvodů je hned několik.

 

Dub je sázka na kvalitu

Jídelní sestavy z dubového dřeva jsou stále vyhledávanějšími O tom, že nejvyužívanějším materiálem pro jídelní sestavy je masivní dřevo, nemůže být pochyb. I když na trhu se dají samozřejmě najít sestavy kované i z moderních plastů, dřevo je nejvyužívanějším materiálem. Ale není masiv, jako masiv. I mezi jednotlivými druhy dřeva jsou velmi podstatné rozdíly. Nejčastějšími dřevinami pro výrobu jsou smrk, borovice a dub. Zatímco dříve bylo populárnější spíše dřevo smrku a borovice, nyní je zvýšená poptávka po dubovém dřevě. Proč? Důvodů je hned několik.

 

Záleží i na zpracování

Samotná kvalita materiálu, tedy dubového dřeva, ještě bohužel ale nemusí znamenat, že bude dostatečně kvalitní také vyrobený nábytek. Je zapotřebí nakupovat tam, kde je nabízen nábytek od prvotřídních výrobců. Jednotlivé sestavy dubového nábytku by měly být vyrobeny z kvalitních dřevin a také pomocí kvalitních technologií. Takový nábytek nabízí na našem trhu například společnost AV Interiéry.

 

Nábytek anglické firmy Fortune Woods

Společnost AV Interiéry ve spolupráci s anglickou společností na náš trh dováží vysoce kvalitní nábytek dubového masivu. Tento nábytek je vyroben tradičními způsoby s upevněním na pero a drážku. V nabídce jsou zastoupeny všechny druhy nábytku. Jedná se samozřejmě o jídelní stoly, židle i celé střevy. Nechybí ani masivní komody z dubu, šatní skříně nebo vybavení ložnic (postele, poličky, noční stolky).

Kompletní nabídku naleznete na www.avinteriery.cz.