44372701 - closeup of persian carpets

Jste vlastníkem hotelu a nevíte si rady se zašlapanou špínou ve vašich kobercích?

Před 10 lety jsem si splnila sen a společně s mou dlouholetou kamarádkou jsme se vrhly do rekonstrukce starého hotelu na okraji našeho města. Měly jsme vidinu menšího venkovského hotýlku, který bude ve starodávném stylu. Proto jsme si do celého hotelu pořídily nádherné koberce s velkými ornamenty. Chtěly jsme, aby koberce byly po celém hotelu, jak v uvítací hale s recepcí, tak na pokojích a taky chodbách, což vyžaduje zvýšenou kvalitu údržby ploch koberců.

Vidina to byla hezká, ale po čase jsme zjistily, že kvalitní údržba tak velkých kobercových ploch je pro naše uklízečky velký problém, který zabere spoustu času, takže jim nezbývá čas na další úkony spojené s úklidem. Po kobercích v našem hotelu denně projde několik desítek lidí, kteří mají na botách zbytky bláta, vody, trávy a spoustu dalších věcí, které by mohly poškodit koberce po celém hotelu. I přesto, že jsme používali mnoho čisticích prostředků, nikdy jsme koberce nevyčistili do hloubky.

Rozhodla jsem se, že si na pomoc přivolám firmu na čistění koberců. Na internetu jsem si vyhledala firmu specializovanou na čistění koberců. Na spolupráci s ní nevzpomínám v dobrém, protože pracovníci z nejmenované firmy, některé koberce silně zdevastovali a vymlouvali se na jejich stáří a opotřebení. Musela jsem do některých místností hotelu pořídit nové koberce. Dlouhou dobu jsem se neodvažovala spolupracovat s jinou firmou, která by se čistěním koberců zabývala.

Není tomu dávno, co mi moje známá, která v minulosti řešila podobný problém s koberci, dala kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., rotační čištění koberců a sedaček Brno. Telefonická domluva byla jasná, stručná bez zbytečného vyjednávání. Pracovníci přijeli včas a ihned se pustili do práce. K čistění používali jemnou voňavou pěnu, která se rychle vstřebala do koberců, a také speciální stroj na její roznesení po celé ploše koberce. Poté co se pěna vstřebala, tak ji společně se špínou vysáli dočista. Pracovníci z firmy A SERVIS byli velice ochotní a jejich práce byla po pár hodinách ihned zřetelná. Až příště budu potřebovat vyčistit koberce po celém našem hotelu, nebudu váhat a opět se s radostí obrátím na firmu A SERVIS.

Graffiti – vizuální smog v našich městech

Před několika měsíci jsem byl postaven před situaci, kdy jsem přišel do práce a na budově naší firmy se objevilo graffiti. Prvně jsem na to zůstal zírat a nevěřil vlastním očím, protože budova naší firmy je až na okraji Brna, kde jsem si myslel, že se tento problém nemůže vyskytnout. Bál jsem se, jak to půjde dolů, protože fasáda nebyla nijak ošetřena žádným ochranným nátěrem před těmito spreji. Ale můj kamarád má s odstraňováním graffiti zkušenosti, protože se mu kdysi stal stejný problém jako mně a dal mi kontakt na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, odstraňování graffiti, plísně, čištění fasád Brno, se kterou měl prý vynikající zkušenost a ať se prý nebojím, že mě té čmáranice na zdi určitě zbaví.

62445712 - a park bench is on the facade of a building, which is scribbled with graffiti tags.

Neváhal jsem, hned jim zavolal na centrálu a domluvil se s nimi na odstraňování graffiti. Ještě ten den přijeli pracovníci zajistit odstranění, které ve finále ale nebylo úplně úspěšné. Nebyla to však jejich chyba. Sami na internetu uvádí, že odstraňování graffiti nemusí mít dle druhu fasády vždy 100 % úspěšnost. V tomto případě ale postupovali tak, že na fasádu nově aplikovali fasádní barvu, ještě nám ve skladu zbyla, protože jsme před nedávnem malovali.

Odvedli vynikající práci a jsem s nimi velmi spokojen, po odstranění na zeď ještě nanesli ochrannou nanotechnologii, která zajistí, že příště už odstraňování půjde jako po másle a bude to méně finančně náročné. Jsem maximálně spokojen a proto všem tuto firmu a její službu odstraňování graffiti doporučuji, protože jsem si jistý, že pracovníci splní všechny vaše požadavky a dají vaše poškozená místa do pořádku.