Kabát – neokoukaná klasika

Chystáte se do divadla, máte na sobě šíleně drahou košili, ale jaksi nevíte, co na ni? Najednou zjišťujete, že máte ve skříni nespočet sportovních outfitů, které vás ale nezachrání? Každý pořádný chlap, ať už sportovně založený nebo spíše intelektuál, musí mít ve skříni kvalitní kabát v moderním stylu a vůbec nezáleží, zda ho vytáhne jednou za rok na povinné svátky k babičce nebo pravidelně jej unosí do divadla. Kabáty zkrátka do šatníku pánů patří, nemyslíte?

 

Řiďte se svým stylem

To, že váš kolega včera přišel v super novém kabátu, ještě neznamená, že bude slušet i vám. U mužů bývá problém při výběru kabátu v tom, že chtějí špatný střih ke své výšce nebo typu postavy. Při výběru se řiďte několika základními pravidly. Nejprve si rozmyslete, k čemu kabát budete využívat. Pouze na slavnostní akce, protože po zbytek roku si vystačíte se svou džínovou bundou nebo sportovní bundou? Nebo hledáte spíše kousek, který budete oblékat v zimním období prakticky denně do práce a za zábavou? Jakmile se dostanete přes tuto otázku, můžete se zaměřit na výběr střihu. Pánské kabáty jsou vyráběny pro malé, hubené, vysoké muže i pány s větším bříškem nebo silnějšími proporcemi. Najde si opravdu každý!

Při výběru nezapomeňte…

… že musí být váš nový kousek ve skříni pohodlný! Kabát by vás neměl nikde tlačit, škrtit nebo jinak omezovat v pohybu. Rovněž by neměl být krátký tak, že budete mít odhalená zápěstí a při sehnutí by vám nemělo být chladno na záda. Pokud si vyberete takový model, který přesně sedí a splňuje vaše požadavky, můžete se zaměřit na detaily – barvu, počet kapes, typ zapínání, doplňky. Teď už záleží pouze na vás, zda zvolíte trendy pánský kabát s kapucí, který se hodí i ke sportovnímu oblečení nebo zůstanete věrni klasice v podobě dlouhého, černého kabátu s apartním stojatým roláčkem.