Kam na horském kole

V České republice je horská cyklistika velice populární a tak není divu, že na celém území našeho státu rostou areály stezek pro horská kola jak houby po dešti. Může se jednat o čistě sjezdové stezky tzv. bikeparky, ke kterým se dostaneme lanovkou nebo tzv. singltreky, což jsou okruhy, které kombinují technické sjezdy a výjezdy. My se zde zaměříme na bikeparky a singltreky, které se nacházejí v Pardubickém kraji.

 

Bikepark Peklák

Areál nacházející se na okraji České Třebové, nepatří mezi ty největší u nás, ovšem počtem tratí a variabilitou celého areálu, patří mezi ty nejlepší. Je zde připraveno 7 tratí s různým stupněm obtížnosti. Modré tratě – snadné, určené všem, kteří si chtějí tento sport vyzkoušet, červené tratě – vyšší náročnost, určené pro zkušenější jezdce, plné skoků a překážek (vše objízdné) a černé tratě – nejvyšší náročnost pro opravdu zkušené jezdce. V areálu se nachází občerstvení a půjčovna kol.

 

Cyklopark Podhůra

Cyklopark Podhůra leží v těsné blízkosti města Chrudim v chrudimských lesích. V současnosti jsou zde k dispozici tři okruhy. Singltrek – 1.7 km dlouhý jednosměrný okruh pro mírně pokročilé jezdce, který vede lesním terénem,  proplétá se mezi stromy a využívá přírodních překážek a terénních nerovností. Pumtrek – dráha tvořená sledem umělých terénních vln a zatáček, na které se jezdí bez šlapání. P – line – je krátký okruh s náročnějšími terénními prvky, který využívá přirozených nerovností zaniklého lomu.

 

Singletrails Dolní Morava

Jak už název napovídá, jedná se o singltrek v okolí Králického Sněžníku. Pravděpodobně vlivem neustálých větrných a kůrovcových kalamit, zde zatím byl vybudován pouze jeden stěžejní trail, který zpestřuje jeden alternativní úsek. Trať je plná dřevěných lávek a úctyhodných dřevěných klopenek a sklon některých částí trati vyžaduje větší koncentraci.

2 thoughts on “Kam na horském kole

 1. Hi. I have checked your maxstream.cz and i see you’ve got some
  duplicate content so probably it is the reason that you don’t rank high in google.
  But you can fix this issue fast. There is a tool that generates content like human,
  just search in google: miftolo’s tools

 2. Hello. Very interesting content but it’s hard to find maxstream.cz in search results.
  You are out of google’s top 10, so you can’t expect
  big traffic. You need high quality backlinks to rank in serps.
  And you can get them for free, just search in google: forbesden’s tools

Comments are closed.