Kärcher otevřel úplně nové sídlo firmy v ČR

Světový výrobce čisticí techniky, společnost Kärcher, otevřela v Modleticích u Prahy své nové sídlo v České republice. Do vybudování sídla společnost investovala více jak 140 milionů Kč.

 Úplně nové moderní sídlo společnosti o celkové ploše 3 640 m2, zahrnuje 440 m2 prodejní plochy Kärcher Center, 720 m2 servisního zázemí, úctyhodných 670 m2 skladovacích prostor a 330 m2 určených pro školící centrum Kärcher Academy. Právě v České republice společnost otevírá jubilejní sedmisté Kärcher Center na světě.

„Otevření tohoto sídla souvisí s naším výrazným růstem na českém trhu. Zároveň jsme letos v ČR od základu upravili systém distribuce zboží, což spolu s nově vzniklým logistickým centrem na Slovensku výrazně zrychlí dodávky a zlepší tak nabízené služby zákazníkům,“ říká jednatelka Kärcher ČR Milada Skutilová.

Firma v současnosti spouští zbrusu nový internetový portál pro spotřebitele pod názvem myKärcher. Ten pak zajistí zcela pohodlný servis s vyzvednutím zařízení u zákazníka, jeho opravou a konečným dodáním k němu domů. Pro firemní zákazníky pak Kärcher výrazně rozšiřuje nabídku komplexního profesionálního řešení především pro klienty z řad průmyslových podniků. V příštím roce se společnost chystá otevřít skvělé moderní mycí centrum, které představuje inovativní mycí linka, samoobslužné mytí a vysávání.

Kärcher v letech 2017 zvýšil v ČR obrat o 15 procent na 592 milionů korun. V aktuálním roce očekává další dvouciferný růst.

Česká pobočka, která tento rok slaví 25 let fungování v ČR, v současnosti zaměstnává přes 80 pracovníků a průběžně nabírá nové, především pak do Kärcher Center a na servisní služby.

 „Známost profesionální značky a pověst dobrého zaměstnavatele nám pomáhá při náboru kvalifikovaných zaměstnanců. Snažíme se o zaměstnance starat tak, aby u nás byli za všech okolností spokojeni, a to se nám vrací i v náborové oblasti. Nepotýkáme se proto se zvýšenou fluktuací, jde o nábor zaměstnanců na nově otevírané pozice,“ dodává Milada Skutilová

 

Původem rodinná firma Kärcher s centrálou v německém Winnendenu působí ve více jak 68 zemích a zaměstnává celosvětově více než 12 300 lidí. Jen v loňském roce zvýšila obrat o 7,5 procenta na rekordních 2,5 miliardy eur.

 „Když Kärcher zahájil podnikání v Praze, psal se rok 1995. Šlo o malou kancelář se dvěma pracovníky – to byla naše firma v Česku zcela neznámá,“ říká Hartmut Jenner, předseda představenstva společnosti Alfred Kärcher SE & Co. KG. „Dnes, o 25 let později, zná naše zvučné logo přes 80 % zdejších obyvatel. V současnosti patří Kärcher v České republice k nejúspěšnějším společnostem ve skupině Kärcher a zaměstnává přes 80 spolupracovníků, kteří v tomto roce dosáhnou nového rekordního obratu. Jsem si naprosto jistý, že jsme novému hlavnímu sídlu, školicím prostorám a napojenému Kärcher Centru přednastavili cestu do úspěšné budoucnosti v České republice.“

Kärcher za 25 let ušel značný kus cesty a má dobře nakročeno do budoucna.

www.karcher.cz