Kde se inspirovat při nošení perlových šperků

Smyslný, podmanivý lesk a dokonalý vzhled – to jsou důvody, proč nás perlové šperky tak fascinují a uchvacují. Perly jsou královny šperků, které lidé obdivovali už od starověku. Skrývají v sobě bohatou mytologii, historii a nevšední krásu. Proto je dáma s perlami v každé společnosti zkrátka nepřehlédnutelná.

Pouhý pohled na odhalení půvabu perel nestačí. Až jemný dotyk prozradí dokonalou strukturu přírodního povrchu, na jehož počátku stálo jedno jediné zrnko písku. Šperky z perel byly oblíbené už od starověku, přinášeli svému nositeli štěstí a dobré zdraví.

 

Perly a šperky

Zasazení perly do drahého kovu její dokonalý vzhled ještě umocní. Nejoblíbenější jsou stříbrné šperky a šperky z bílého zlata, které se k něžné kráse perel hodí nejlépe. Správně zasazená perla ve šperku vypadá, jakoby měla každou chvíli spadnout. Jako třpytivá slza.

Perly jsou přírodním produktem a je přirozené, že se vzájemně mírně odlišují tvarem nebo barvou povrchu. Proto jsou ty nejkvalitnější perlové náhrdelníky a náramky kompletovány ručně, aby si jednotlivé perly byly tvarem, barvou i strukturou povrchu co nejpodobnější a působily elegantně a luxusně.

 

Jak nosit perlové šperky

Perly a perlové šperky patří mezi nejoblíbenější dárky pro ženy. Ty se ale často potýkají s otázkou, jak je nosit. Nejčastěji je preferován elegantní jednoduchý styl. Inspiraci pro něj můžeme nalézt v kolekcích slavné Coco Chanel, která vrátila perly do žhavé špičky módní scény v 50. letech. Zaskvěly se tehdy hlavně jako doplněk kancelářských košil a vysokých černých roláků.

Zcela jiný směr nabízí období retro, respektive rozverná charlestonová móda 20. let, kdy dlouhé perlové náhrdelníky a stříbrné náušnice chřestily v rytmu rozverné hudby na zdobených šatech a halenkách. Další nápady můžeme hledat na červeném koberci. Svou vášní pro perly je známá například Sarah Jessica Parker, Karolína Kurková nebo Kate Winslet. Inspirujte se jejich outfity a najděte svůj vlastní originální způsob jak nosit perly.