Koberce a koberečky. Dovedou udělat z obydlí opravdový domov

Domácnost téměř zařízená, velký nábytek je koupený a sestavený, ale stále to není ono a něco chybí. Je vám tento pocit povědomý? Pak pravděpodobně i vy hledáte způsob, jak si vytvořit útulné domácí prostředí. Chce to změnu či zpestření. Pod těmito pojmy si často představujeme rekonstrukci či přestavbu interiéru, zkrátka něco, co je mimo naše možnosti. Přitom stačí jen pár jednoduchých změn. Protože i s málo penězi se dá nadělat hodně muziky.

Kusové koberce mají jednu neocenitelnou výhodnou vlastnost – dokážou za nízké náklady vyplnit každý interiér bytu nebo domu a dodat mu dojem hřejivého pohodlí a potřebnou stylovost. Můžete si být jisti, že jakmile do místnosti přidáte kusový koberec, vše se změní a pokoj se stane útulnější. Jaké jsou další výhody „kusovek“ a jaký design je právě teď trendy?

 

Trendy kusovky

Kusové koberce zaznamenaly oproti minulým letům znatelné změny. Doby, kdy jsme holdovali jednobarevným smyčkovým kobercům, jsou pomalu pryč. Na výsluní se dostávají originální kousky, které mají do uniformity daleko. „V současné době se při výběru kusových koberců nejvíce cení originalita. Namísto jednobarevnosti kralují aktuálnímu sortimentu zářivé barvy a jejich kombinace, vysoký vlas a netradiční vzory. Výběr materiálu jde pak ruku v ruce s požadavky na funkci, kvalitu a odolnost koberce. V popředí se stále drží ručně vázané koberce v orientálním stylu nebo vyráběné strojově, vlněné, hedvábné či syntetické,“ přibližuje trendy v kusovkách Renata Stuchlíková, odbornice na prodej podlahových krytin z Koberce Trend. „Výhodou kusových koberců je také to, že s nimi rychle a levně proměníte každý interiér, aniž byste museli povolávat řemeslníky,“ doplňuje Stuchlíková.

 

Výběr podle vlasu

Při koupi kusového koberce musíme vzít v úvahu hned několik faktorů. Předně je to délka vlákna. Velmi krátké vlákno je vhodné spíše tehdy, pokud od koberce očekáváme, že snese velkou zátěž. Jde například o koberce do zatěžovaných místností, jako je kuchyň nebo dětský pokoj. Oproti tomu větší délka vlákna znamená větší pohodlí

 

Na velikosti záleží

Nejčastější chybou při výběru koberce je určení jeho velikosti. Velký koberec pomáhá interiér sjednotit a vtisknout mu jednu tvář, malý se zase více hodí do většího pokoje, který potřebujete opticky rozbít na menší části a ozvláštnit. I při výběru správného rozměru myslete na to, jakou bude mít koberec funkci.