Zima se hlásí o slovo. Jak ji celou neproležet na lůžku?

Vypadá to, že mrazivé počasí definitivně převzalo vládu nad letošním nadprůměrně teplým podzimem, a společně s ním lze očekávat již tradiční zimní nemoci jako nachlazení, chřipku či záněty dýchacích cest. Důležitá je tak nyní zejména prevence spočívající v očistě těle od škodlivých toxinů. Jak na ni?

Toxiny jako příčina nemocí

Toxiny jako příčinu pestré škály nemocí vidí metoda řízené vnitřní očisty neboli Controlled Inner Cleansing (C.I.C.). Podle této metody existuje celá řad toxinů, jako jsou chemické sloučeniny, infekční mikrobiální ložiska a jejich toxiny, emoční toxiny, průmyslová, potravinářská a zemědělská chemie, radioaktivní látky, toxické látky vzniklé trávením, léky, drogy či metabolické toxiny. Mezi zdroje toxinů však patří i samotná existence každého z nás, strava nebo konkurenční živé organismy. Každý živý organismus se totiž snaží osídlit a ovládnout co největší životní prostor, a proto mikroorganismy produkují bojové látky, které mají zabránit imunitnímu systému jejich likvidaci. Podle metody C.I.C. toxiny taktéž ovlivňují imunitní systém, který pak nepracuje správně a dochází k chronickým problémům a nemocím.

Tyto toxiny je tak třeba z organismu vyloučit, ať v rámci prevence nebo v případech, kdy klasická medicína selže. Za tímto účelem je ovšem nutné určit konkrétní typ toxické zátěže, od čehož se poté odvíjí užití vhodné detoxikační kúry. S indikací toxické zátěže může pomoci osvědčený detoxikační poradce metody C.I.C., a to díky EAV přístroji Salvia, který byl zkonstruován podle vynálezu dr. Reinholda Volla. Na základě výsledků je poté s ohlédnutím na možnosti klienta doporučena vhodná detoxikační kúra a případně i další úpravy životosprávy. Jedna kúra trvá přibližně 5-6 týdnů a poté je zkontrolován efekt detoxikace a je navrhnut další postup. Obvykle je zapotřebí několik detoxikačních kúr, vše záleží na době, po kterou klient danou obtíží trpí a taktéž na schopnosti organismu začít správně reagovat na podněty a snažit se uvést svůj stav do normálu.

Tuto metodu lze zároveň kombinovat s jakoukoli jinou léčbou nebo alternativním postupem. Ve skutečnosti se totiž jedná o nastartování přírodních a přirozených samouzdravujících pochodů lidského těla. Pokud je toxin přítomen, může dojít k jeho vyloučení díky působení samotného imunitního systému již v prvních dnech nebo týdnech aplikace ucelených detoxikačních kúr. A pokud přítomen není, jednoduše nedojde ke spuštění imunitní odezvy.

 

Úprava životosprávy

S řízenou vnitřní očistou však také souvisí úprava dosavadní životosprávy. Jak již bylo zmíněno, psychika se velkou měrou podílí na zdravotním stavu člověka a pokud někdo žije v neustálém stresu a nedopřává si chvíle klidu, nelze očekávat kompletně pozitivní výsledky. Stejně tak je nutné vzít v potaz dosavadní jídelníček. I s tím ovšem může pomoci osvědčený terapeut, který je klientům vždy k dispozici.