54162328 - carpet

Koho vybrat na čištění koberců v Praze?

Dvakrát do roka provádím u sebe doma generální úklid. Ten spočívá v umytí oken, vyčištění koberců a utření prachu i na špatně dostupných místech. Utření prachu a mytí oken zvládám sama, ale čištění koberců byl pro mě docela oříšek. Potřebovala jsem koberce nejen vyčistit, ale i vydezinfikovat, protože mám malou dceru, která si na koberci ráda hraje. Bylo mi jasné, že koberce sama vyčistit nezvládnu, tak jsem sedla k počítači a začala hledat firmu, která by je všechny vyčistila.

Už předem jsem věděla, že v žádném případě nezkontaktuji firmu, která čistí koberce extrakční metodou. Tím se mi výběr firem podstatně zúžil. Při pročítání různých recenzí jsem našla firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., dezinfekční čištění koberců Praha 1. Tato firma měla nejvíc kladných hodnocení, tudíž i spokojených zákazníků. Čistí koberce nejspolehlivější strojovou metodou. Rozhodla jsem se, že ji zkontaktuji. Zavolala jsem na centrálu a domluvila si termín čištění. Byla mi sdělena i přibližná cena mé poptávky, která byla velmi výhodná.

V daném termínu pak ke mně domů přijeli dva pracovníci A SERVISU. Prohlédli si koberce, namíchali čistící dezinfekční chemii a pustili se do práce. Nejprve aplikovali chemii na koberce a nechali ji působit. Po chvilce začali koberce kartáčovat kotoučovým strojem, za kterým vznikala pěna se špínou. Když koberce vykartáčovali, tak pustili průmyslový vysavač, kterým pak pěnu odsáli. Musel být opravdu výkonný, protože koberce byly téměř suché. Jejich vlákno se napřímilo, byly krásně vzdušné, jako právě nové. Čistící chemie je také vydezinfikovala a příjemně provoněla celý dům. Moje dcera si tak na nich může zase hrát.

Tímto bych chtěla firmu A SERVIS doporučit i ostatním. Já její službu čištění koberců používám nárazově dvakrát do roka a jsem vždy nadmíru spokojená. V budoucnu plánuji využít i službu mytí oken. Zkuste A SERVIS také vy!

Výškové mytí impregnace oken, fasád Praha 1

Jednou jsem viděla, jak sousedce umývá okna nějaká úklidová firma. Nenápadně jsem je sledovala, protože mě zajímalo, jaký bude výsledek. Musím Vám říct, že jsem byla v naprostém šoku. Okna byla naprosto fantasticky umytá a hlavně jak byla naleštěná. Takto umytá okna jsem si přála mít i já. Zašla jsem k sousedce a poprosila ji o kontakt na úklidovou firmu.

57053960 - household cleaning and washing windows theme: man's hand holding a green scraper windows isolated on a white background

Byla to firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken Praha 1,  která nabízí mytí oken, výloh a leštění skel na sucho bez leštících přípravků. Zaujalo mě to leštění na sucho, byla jsem zvědavá, jak to vlastně probíhá. Nemusela jsem se ani dívat na recenze, abych si byla jistá, zda si je pozvat či nikoliv. Stačilo vidět okna od naproti a bylo jasné, že budou výborní a odvedou precizní práci.

Zavolala jsem na centrálu a domluvila jsem si termín mytí oken. V daný den dorazili pracovníci firmy načas. Prohlédli si dům, aby věděli, kolik oken je čeká na mytí a poté se pustili do práce. Omyli parapety, kličky a rámy a poté skla jako taková kvalitními prostředky. Setřeli je stěrkou s kvalitní gumou a po důkladném proschnutí je začali leštit čistou 100% bavlněnou plenou.

Nedalo mi to a zeptala jsem se, proč leští na sucho a bylo mi řečeno, že právě leštící prostředky způsobují šmouhy a viditelné tahy po leštění na sklech, poněvadž na nich později ulpívá nečistota a pyl. Netušila jsem, že leštící prostředky udělají víc škody než užitku.

Uznávám, že leštění na sucho není vůbec jednoduché. Mně by ty ruce odpadly asi už v půlce leštění, ale jim to šlo jako po másle. Je vidět, že mají mnohaletou praxi a zkušenosti. Tuto firmu doporučuji všem!