Komerční prostory v bytových projektech? Výhoda, kterou si možná neuvědomujete

Při hledání nového bytu řešíte nejen jeho proporce a lokalitu, ve které se nachází. Stejně důležitá pro vás bude také občanská vybavenost a dostupnost. Lidé se často rozhodují například podle toho, jak daleko budou mít nejbližší prodejnu potravin. Zdánlivě nepodstatná vzdálenost vám ale může ušetřit nebo naopak ubrat spoustu času.

S tím v dnešní době počítají i developeři, a proto spolu s bytovými jednotkami navrhují v novostavbách i komerční prostory. V čem tkví jejich význam?

Bytové projekty s komerčním prostorem jsou kromě obyvatel domu velmi zajímavou příležitostí pro podnikatele. Ať už nebytovou jednotku obsadí pobočka firmy nebo drobný živnostník, bude mít o stálé zákazníky postaráno. V novém areálu lidé rádi uvítají drobné obchody a služby, které budou mít hned u domu.

 

Na ranní čerstvé pečivo si lidé rychle zvyknou

Jedním z hlavních lákadel pro budoucí majitele bytových jednotek je obchod s potravinami v blízkosti jejich budoucího domova. Tam jednoduše pořídí každodenní nákup, nebudou se muset tahat s těžkými taškami přes půl města. Stejně tak lidé ocení denně čerstvé pečivo, pro které se ráno nemusí daleko vypravovat.

 

Školka přitáhne do čtvrti mladé rodiny

Obrovskou výhodou pro mladé rodiny bude i školka, případně škola, přímo v místě bydliště. Rodiče tak nebudou muset s dětmi složitě dojíždět a ztrácet tak drahocenný čas. Stejně tak lidé budou využívat pobočku banky, pošty nebo lékárnu. Hodí se i kadeřnictví a další služby.

Nejlepším řešením developerského projektu je proto postavit novou plnohodnotnou čtvrť, která uspokojí většinu potřeb svých obyvatel. Dobře řešená občanská vybavenost navíc dokáže zvednout hodnotu jednotlivých bytů, což spolu se spokojenými obyvateli čtvrti znamená pro developera výhru.