Konec trápení s leštěním skel!

Architektura se v poslední době honosí velkými prosklenými plochami. Avšak nic nedokáže pokazit jindy krásný výhled na okolí tolik, jako špinavé šmouhy na oknech. Moderní doba nám však nabízí řešení, díky kterým už nemusíme mýt okna jako dřív. Žádné noviny, ani leštící prostředky, které stejně zanechávají mapy na sklech. Představujeme vám aku stěrku Kärcher, se kterou vám už nebude připadat mytí oken jako nekonečná činnost.

Velká okna jsou náročná na údržbu a jejich mytí nepatří mezi oblíbené činnosti. Ve spoustě domácností se totiž stále ještě uplatňuje starý postup – štafle, kbelík, hadr, noviny. Tento způsob mytí oken je pak opravdu fyzicky náročný. Naštěstí v dnešní době už díky technickému pokroku nemusíme okna mýt ručně a pohodlně se dostaneme například i ke střešním oknům.

Moderním řešením je aku stěrka Kärcher, například Kärcher WV 5 Premium Nonstop Cleaning Kit nebo limitovaná výroční edice WV 2 Premium 10 Years Edition. Mytí oken je tak až třikrát rychlejší a v podstatě bez větší námahy. A tak se velkých oken u svých domácností už nemusíme vůbec obávat a můžeme si naplno užívat světlo i výhledy, které nám poskytují.

Postup při práci je velmi jednoduchý. Nepotřebujete spoustu vody a velké množství novin na leštění.

Postup můžeme rozdělit do pár kroků:

V první řadě na okna nastříkáme pomocí rozprašovače čisticí prostředek a mikrovláknovou utěrkou na konci této láhve umyjeme nečistoty. Rozprašovač s rozmývákem jsou příslušenstvím aku stěrky.

Poté aku stěrku přiložíme k oknu a plynulým pohybem směrem dolů odsáváme vodu s nečistotami. Špinavá voda se rovnou odsává, a tak nikde nekape ani nezůstává ve spodní části okna, kde bychom ji museli utírat. Okno je většinou ihned průzračně čisté.

V případě, že někde přeci jen zůstane šmouha, jednoduše postup zopakujeme přímo na tomto místě. Všechna špinavá voda se shromažďuje v nádržce, kterou stačí po úklidu pouze vylít a vypláchnout. Aku stěrka Kärcher si dokáže poradit i s výše položenými okny či prosklenými plochami bez štaflí. Díky volitelnému příslušenství jako je prodlužovací tyč, je možné mýt okna až do výšky 4 metrů.

Dnešní trendy bydlení tak pro nás nejsou díky moderní aku stěrce žádnou překážkou. Více na www.karcher.cz a www.svetcisteni.cz