Přivítejte jaro zdravá, krásná a plná energie

Není potřeba, abyste odjela na wellness pobyt minimálně na týden, zaplatila si permanentku do posilovny a každý druhý týden navštěvovala kadeřnici a kosmetičku. Docílit toho všeho můžete daleko jednodušší cestou – pravidelnou konzumací smoothie. Smoothie je ideálním pomocníkem pro zlepšení zdravotního stavu a při hubnutí. A, co si budeme povídat, téměř každá z nás by zlepšení jednoho či druhého jistě uvítala.

Pro přípravu tohoto zdravého nápoje můžete použít jakoukoliv zeleninu či ovoce, superpotravinu nebo zelené listy. Prostě a jednoduše fantazii, co se týče kombinací, se meze nekladou, a právě proto bude zdravý doplněk stravy – smoothie chutnat každému.

 

Něco málo o smoothie

Smoothie je hustý nápoj z rozdrcených (rozmixovaných) kusů zeleniny nebo ovoce. Je to výživný nápoj s nízkou kalorickou hodnotou, který je nabitý vitamíny, minerály a vlákninou. Nezaměňujte smoothie s džusem – džus je pouze vylisované ovoce nebo zelenina bez dužiny. Syrová zelenina a syrové ovoce mají nejvíce účinných látek, protože neprocházejí tepelnou úpravou. Smoothie si můžete připravit z libovolného ovoce a zeleniny v takových kombinacích jaké chutnají právě vám.

 

Když chceme zdravě hubnout

Do smoothie se často přimíchávají i další suroviny jako rostlinná mléka, ořechová másla nebo různé superpotraviny. Oblíbenou variantou toho snad nejzdravějšího smoothie je zeleninové nebo zelené smoothie. Jak už název napovídá, má zelenou barvu, a to díky chlorofylu, který je obsažen v surovinách. Chlorofyl je pro tělo skutečně velmi prospěšnou látkou a může pomoci s mnoha zdravotními obtížemi. A díky detoxikačním účinkům a optimalizaci pH je chlorofyl pomocníkem také při hubnutí. Pročistí vaše tělo, které pak bude lépe trávit a spalovat.

 

Jak na výrobu smoothie?

Vyrobit si smoothie je skutečně jednoduché. Stačí vám koupit ty správné ingredience a mít dobrý mixér. Není zdaleka potřeba mít mixér přímo na smoothie, je však důležité, aby měl dost otáček, a byl tak schopný ovoce a zeleninu dobře rozmixovat.

Abyste si mohli bez problému připravit jakékoliv smoothie, váš mixér by měl mít alespoň 10 000 otáček za minutu. Například kvalitní a výkonný kuchyňský mixér ORAVA RM-500 zvládne přípravu smoothies za pár minut. Mixér suroviny zpracuje tak, že se v nich uchovají výživné látky, vitamíny a minerály. Čerstvě připravené smoothies můžete vzít rovnou s nádobou z mixéru s sebou do školy, do práce nebo na cvičení.

S příkonem 500 W bez problémů zvládne přípravu šťáv, zmrzliny, ovocných dezertů, koktejlů a podobně. Při vysokých otáčkách 23 000 ot./min. svými nerezovými noži rozmixuje i tvrdé potraviny jako je obilí či kostky ledu. Mixovací nádoba se speciálním víčkem na cesty má objem až 570 ml. RM-500 je výjimečně pohodlný a skladný a pro větší stabilitu je vybaven protiskluzovými nožičkami. Čištění tohoto kuchyňského pomocníka je hračkou, protože všechny díly jsou demontovatelné a lze je mýt v myčce na nádobí.

 

Snídaňový zelený recept s avokádem

Tento recept je díky banánu a avokádu vhodný na snídani, jelikož vás díky přírodním tukům a cukrům, obsažených v zmiňovaném ovoci, zasytí a nabije energií na celý den. Ale hodit se vám může také jako vydatná svačina.

Na 1 porci potřebujete:

· 1/2 banánu

· 1/2 avokáda

· 5 sušených datlí

· 50 g baby špenátu

· chia semínka

· 2,5 dcl mandlového mléka

Postup:

Do mixéru vložte nakrájené ovoce, špenát a chia semínka. Přidejte kostky ledu a rozmixujte dohladka.