Kouzelná dovolená v Rakousku

Fantastické rakouské lesy, průzračná teplá jezera, rozmanitá kuchyně anebo městská kultura vám určitě dokáže udělat nezapomenutelnou dovolenou. Dovolená v Rakousku zní a je úžasný nápad. Kam vyrazit a co určitě musíte vidět?

Ať už to je dovolená v Rakousku s dětmi nebo jedete na romantické dobrodružství ve dvou, jezera jsou tím pravým ořechovým. Rakouská krajina nabízí velikánské plochy průzračně se třpytící vody. Jezera jsou známá pro svou krásnou čistou vodu a z většiny z nich si nějaký ten doušek můžete dát. Pro svou teplotu se v nich dá koupat a díky velikosti můžete surfovat nebo si zajít na vyhlídkové plavby. Dovolená v Rakousku u jezera je plná zážitků.

Jedno z prvních jezer, které na cestě můžete potkat, je jezero Traunsee. Je dlouhé 12 kilometrů a hluboké až 191 metrů! Těmito parametry se řadí mezi největší jezera Solné komory, jeden z nejnavštěvovanějších regionů v Rakousku. V létě jeho teplota vystoupá ke dvaceti stupňům a jeho smaragdová hladina úplně vybízí ke koupání. V oblasti jezera jsou dobré podmínky i pro horská kola nebo pěší turistiku. Blízké městečko Gmuden si vás může získat svým romantickým nádechem nebo nejstarším parníkem na světě, který zde jezdí.

Mezi lesy, luky a horami se nachází nejznámější jezero Wolfgangsee. Nejen jezero vám vyrazí dech. Horské pastviny, vrcholky hor a stezky v lesích s vámi pěkně zamávají. Můžete se například vydat po nejstarší poutní stezce Evropy anebo si užít jízdu historickou zubačkou.

Jestli vás láká dobrodružné potápění a pozorování temných hlubin vod, zavítejte k Attersee, nejteplejší vnitrozemské jezero Rakouska. Turistickým centrem je obec Weisnebach jižně od jezera, která je zároveň ideálním výchozím bodem do pohoří Hollengebirge přímo nad jezerem. Milovníci plachtění, surfingu nebo jiných vodních sportů si toto místo určitě zamilují!

Jezero Mondsee svým protáhlým tvarem připomíná půlměsíc, proto se mu také říká Měsíční jezero. Je úžasné na letní koupání, protože jeho čistá voda dosahuje až 27 stupňů a tím se zařazuje mezi ty nejteplejší jezera. Díky teplotě je také rájem ryb jako jsou štiky nebo kapři. Dominantou jezera je Dračí skála, která se tyčí přímo u jezera.

V Rakousku se nachází přes 2 tisíce jezer, tudíž bychom zde při vypisování byli opravdu dlouho. Další, co vás mohou nadchnout, jsou jezera Gosausee, Langbathseen nebo Offensee.

Jezera Rakousko jsou většinou obklopeny i dalšími turistickými atrakcemi nebo cyklostezkami. Právě cyklostezky vás mohou zavést do těch tajných, a ještě nádhernějších koutů Rakouska. Jsou dlouhé i několik stovek kilometrů a táhnou se každým typem krajiny. Přes hory, města, kolem řek a jezer. Po cestě potkáte desítky muzeí, národních parků, klášterů, hradů a vaším chuťovým buňkám neuniknou různé gastronomické zážitky.

Dovolená Rakousko vám zaručí tu nejkrásnější letní dovolenou a nemusíte ani jezdit daleko!