Panoramic shot of a dining area with a black polished table and transparent chairs

Kouzelné lepení

Nedávno jsme navštívili jedno kuchyňské studio, které jako novinku představovalo speciální šuplíky, které měly přední stranu průhlednou i s průhledným úchytem. Byli jsme překvapení, jak dobře to vypadalo. Jen jsme nechápali, jak úchyt na ploše drží. Vypadalo to spíše, že nějak levituje. Jaké bylo naše překvapení, když nám technik vysvětlil, že je to pouze nasnesené krystalicky čiré lepidlo, které pak vytvoří zcela neviditelný spoj, který neruší krásu průhledného materiálu.

Krystalicky čiré materiály jsou krásné pro svou čistotu. Proto i při opravách či instalacích je potřeba pracovat s takovými pomocníky, kteří udrží křišťálovou čirost. Takové je montážní lepidlo Pattex ONE FOR ALL CRYSTAL, které je určeno právě pro lepení průhledných materiálů. Vytváří zcela neviditelný spoj, který pouhým okem ani nerozeznáte. Na rozdíl od jiných transparentních lepidel, které se po čase zabarvují do modra či zelena, zůstává stále křišťálově průhledné a proto je i po delší době neviditelné.

Navíc má velkou lepicí sílu a můžeme jej používat i pro lepení ve vlhkém prostředí. Doposud bylo toto lepidlo k dispozici v kartuši. Když ale nepotřebujete lepit větší plochy, je vhodné použít menší balení např. novinku – balení v tubě. Velmi snadno se aplikuje bez použití montážní pistole a tak je nanášení snadnější a rychlejší.

Slepí nejen průhledné materiály k sobě, ale i jejich kombinace. Je určeno k lepení průhledných obkladů na zdi v koupelně či kuchyni, přilepíme s ním průhledné úchyty či háčky, dokáže přilepit panty ke skleněným dvířkům spravíte s ním i naprasklý nábytek nebo ukotvíme průhlednou poličku. Vzhledem k tomu, že je lepidlo křišťálově čiré, neruší design průhledných věcí.

www.pattex.cz