Krb pro neopakovatelnou atmosféru

Neznám nic krásnějšího, než když v krbu rozděláte oheň, který začne potichu praskat a hučet. Teplo už se line místností a s sebou přináší klid, mír a harmonii. Jakmile vstoupíte do místnosti, poznáte, jestli je vytápěná plynem nebo tuhými palivy. Topíte-li v krbu, stačí topit i na méně stupňů, pocitově je vám v místnosti krásně teplo, už když se rtuť teploměru vyhoupne nad 20 stupňů, zatímco v paneláku je vám zima ještě při 23 stupních. Je to opravdu velký rozdíl, můžete si to vyzkoušet na vlastní kůži, pokud se rozhodnete zainvestovat do krbové vložky se stylovou obestavbou.

 

Krb do každého domu

Krbové vložky se vyrábí v mnoha různých provedeních, barvách a z různých materiálů. Totéž platí i o krbových obestavbách, které dotváří celkový dojem z krbu. Moderní krby se dnes pochlubí skvělými vlastnostmi. Díky technologickým vychytávkám dosahují krbové vložky téměř dokonalého spalování paliva, vysoké účinnosti spalování a přitom nízké spotřeby paliva. Nové krbové vložky bývají vybaveny mimo jiné přívodem předehřátého externího vzduchu pro lepší efektivitu spalování, samozřejmostí je funkce sekundárního spalování, stále obvyklejší je také terciální spalování. Krb můžete snadno napojit na rozvody a vytápět tak celou domácnost.

 

Teplovzdušný nebo teplovodní?

Teplovzdušné krbové vložky jsou skromnější ekonomičtější variantou, vytápí pomocí ohřátého vzduchu, který do místností proudí výdechy teplovzdušných rozvodů. Efektivnější jsou však teplovodní krbové vložky, které částečně topí do vzduchu, částečně do vody, ohřátá voda potom koluje v topeních, případně bojleru a ohřívá radiátory, podlahové topení nebo vodu v bojleru. Velkou výhodou teplovodní vložky je také možnost napojení na akumulační nádrž. Ta je plná vody, která se ohřívá a udrží teplo i po dobu několika dní. Šetřete i vy přírodu a nechte si doma nainstalovat moderní krb.