Orientujete se v nabídce pojistek? Ověřte si, zda znáte rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti

Jestliže se pohybujete v pojišťovnictví, jistě jsou pro vás rozdíly mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti dobře známé. Pokud si ale jako zákazník chcete ověřit, že tyto rozdíly znáte, pokračujte ve čtení.

Pojištění nemovitosti

Každý, kdo bydlí v rodinném domě nebo má byt v soukromém vlastnictví, by měl pro své vlastní dobro a klidné spaní zvážit sjednání pojištění nemovitosti. To se totiž vztahuje na samotnou stavbu, ale i na další pevné součásti domu, tedy zdi, okna, střechu a další. Pokud by došlo k nějaké pojistné události, například záplavám, pádu stromu či sesuvu půdy, škodu by vám pojišťovna nahradila.

Pojištění domácnosti

Zatímco pojištění nemovitosti se vztahuje na pevné součásti domu či bytu, pojištění domácnosti se vztahuje na její vybavení. Veškerý nábytek, elektronika, peníze, cennosti, drahé obrazy, sportovní vybavení a další předměty, jenž je možné z vašeho domova odnést, lze zahrnout do pojistky. Vy si tak budete moci užít klidnou dovolenou a nestrachovat se, když bude předpověď hlásit krupobití či silný déšť.

Proč si sjednat obě pojištění?

Ve většině případů je nejlepším řešením sjednat si oba druhy pojištění, protože nikdy nevíte, co se může přihodit. Přírodní živly jsou nevyzpytatelné a během pár minut vám mohou způsobit závažné škody na majetku. Aby byly vaše pojistné smlouvy stále aktuální, nezapomeňte je čas od času ve spolupráci s pojišťovnou aktualizovat.

Užívejte si klidné bydlení a ničím nerušený spánek s pojištěnou nemovitostí i domácností. Obě pojistky lze snadno propojit a s bez obav se vydat na dovolenou. I pokud by se v případě vaší nepřítomnosti něco nečekaného událo, pojišťovna vám finanční škodu nahradí a v některých případech vám dokonce poskytne i náhradní bydlení.