Kvalitní granitový dřez je ideální pracovní plocha.

Snad každý z nás chce i při práci zachovat uspořádaný a čistý vzhled kuchyně.  Základem samotné pracovní plochy v kuchyni je pracovní deska. Materiálových možností je řada, liší se složitostí, cenou i užitnými vlastnostmi.

 

 

Při zvolení jakékoli pracovní desky je třeba mít na mysli různé druhy zátěže, která by mohla způsobit její nevratné poškození. U laminátu teplo  a poškrábání , u kamene  poškození  chemikáliemi  i nárazem, u dřeva nasákavost či zabarvení.  Pracovní deska je prostě v kuchyni velmi exponovanou součástí.  Část těchto starostí si můžeme velmi jednoduše ušetřit , když nepodceníme další nesmírně exponovanou i viditelnou součást, kterou je kuchyňský dřez. Dávno je pryč doba , kdy kuchyňský dřez bylo jen korýtko na umývání nádobí . Dnes má dřez charakter multifunkčního prostoru a klasické umývání nádobí mnohdy je jeho méně užívanou funkcí.

Granitový dřez jako pracovní plocha

S vývojem nových kuchyňských dřezů funkci pracovní plochy přebírá čím dál více i dřez. Kuchyňský dřez jedna z nejvíce užívaných součástí kuchyně (dle výzkumů dnes více jak 65 % ) a je v kuchyni nepřehlédnutelný, měl by být praktický,  vypadat hezky a hlavně čistě. Dobře to platí o moderních dřezech granitových . Jde o to, že samotný dřez může vypadat velmi hezky, kvalitní granity zejména pak Schock  Cristadur/ NanoGranit se perfektně udržují, ale především o to, že u značkových výrobců dřezů je domyšlena integrace doplňků (misek , krájecích prkének košů, krájení, cezení, atd. ) Plochy, které u dřezu sloužily dříve jen jako odkládací, přebírají funkci místa pro zpracování surovin, přičemž se dostává se zde do popředí ergonomie i hygiena . Takový moderní  granitový dřez ideální jako místo pro práci. Proč? Zejména z hlediska  odolnosti  proti zabarvení, poškrábání nebo jinému poškození desky a možnosti mít i díky doplňkům v jednom místě možnost opláchnout, nakrájet, opláchnout, scedit, opláchnout , odstranit zbytky do drtiče, odložit, nechat odkapat …..Tedy vše blízko Prostor granitového dřezu a příslušenství je  vždy  mnohem snadněji udržovatelný a  nesrovnatelně  více odolný než zbytek pracovní plochy.

A přiznejme si , designově zajímavý dřez může  povýšit i celkový dojem z celého kuchyňského  interiéru. Naopak je-li deska nebo dřez  dřez  zašlý, vnímáme celou kuchyni jako v nepořádku, byť by jinak byla vkusně navržena a luxusně vybavena.

Kvalitní granitový dřez – jen  známého původu a složení!

Vyjmenuji pět hlavních výhod kvalitních pro preferenci kvalitních granitových dřezů. Na výraz kvalitních zde kladu obzvláštní důraz

1. Podstatně snadnější údržba
2. Trvalejší  pěkný vzhled a možnost barevného doladění s interiérem
3. Možnost  praktických i zajímavých tvarů a doplňků , odolnost a masivnost.
4. Možnost povýšit  dřez  na další pracovní plochu , která se velmi snadno udržuje
5. U špičkových  výrobků  trvalé, přirozené antibakteriální vlastnosti

Vyvarujte se však orientace pouze na cenu. V granitových materiálech jsou značné rozdíly . Zásadní je znát konkrétního výrobce a zemi původu . „Granitový dřez“  nebo kompozitní deska  není  v praxi přesně  definovaný  výraz. Se zvyšující se oblíbeností granitových dřezů se i na českém trhu objevuje mnoho výrobků, které za zdánlivě  výhodnou cenu  napodobují renomované výrobky. Typicky v nabídkách na internetu.

Za dobrou cenu dřez  skutečně značkový…

Na závěr dobrý typ.  Vůbec nejsnadnější údržbu mezi granitovými dřezy má německý materiál  Cristadur. 30-ti léty prověřený výrobce  Schock GmbH  navíc skutečně vyrábí přímo v Bavorsku a lze říci, že je lídrem oboru a držitelem nejpokročilejších zkušeností i v současnosti. Budete překvapeni , že výrobeky takto špičkových vlastností, designu i kvality, lze koupit i za slušnou cenu. Můžete si ušetřit budoucí čištění a vzhled, vaší kuchyně se značkovým dřezem vyroste. V granitových dřezech tedy padá první volba a doporučení  na německý Schock.

Kde? Zkuste nejprve poptat u zastoupení, akční ceny  kvalitních dřezů najdete i na www.drezy.info/drezy

Věnovat péči skladbě pracovní plochy se vám vyplatí a vrátí na  budoucí denní snadnosti používání, údržby  a  stále pěkném vzhledu