Léčení lidské psychiky pomocí doteku

Lidská psychika se může zdát složitou a neuchopitelnou součástí našich životů. Mnohdy dokážeme mnohem lépe poradit ostatním než sami sobě a přitom často uvnitř sebe trpíme. Vyzkoušejte léčbu pomocí doteku, který opravdu potřebuje každý z nás. Víte, co s člověkem takový dotek dělá a jak na něj působí?

 

Historie doteku

S historií doteku jako takového může být určení času problémové. Lidé se navzájem dotýkají od nepaměti, objímají a hladí své děti, projevují si dotekem lásku a dávají najevo i další emoce. Pokud je však brán dotek jako nástroj léčitele, a to pomocí masáží, tak historie masáže sahá až k roku 2700 před našim letopočtem.

 

Co je to dotek

Dotek si může mnoho z nás pamatovat už z prenatálního věku, následně pak jako novorozeně a dospívající dítě. Každého dotek provází již od začátku života, postupem času se však vyvíjí a mění. Jedná se o jeden ze základních lidských smyslů, kterým je dotek nebo také hmat, kterým vnímáme svět a seznamujete se s nim.

 

Co s námi dotek dělá

Dotek vyplavuje do těla hormony štěstí, konkrétně serotonin a dopamin. Můžete si všimnout, že po klasické nebo erotické masáži se cítíte najednou plní energie a chcete si takový prožitek opět dopřát. Dotekem se zbavujete stresu, uklidňujete svou mysl a působíte na psychický stav.  K tomu slouží nejen masáž, ale také obejmutí, pohlazení nebo polibek od milované osoby. Dotekem se také propojují energie.

 

Způsoby léčby

Vyzkoušet můžete několik způsobů, jak léčit své tělo i duši dotekem. Mezi tyto ověřené metody patří shiatsu, což je japonská technika masáže, kdy se obnovuje rovnováha těla a duše. Dalším způsbem je reiki, tedy přijímání léčivé energie pomocí přikládání rukou.

Pro mnohé je příjemným zážitkem aromaterapeutická nebo reflexní masáž, která má zklidnit mysl a navodit pocit pohody. A v neposlední řadě také erotická masáž, tantrická masáž pro páry nebo nuru masáž, kdy masérka používá klouzavý nuru gel a masíruje celým svým tělem. Erotické masáže jsou ideálním způsobem, jak se naučit milovat své tělo, podpořit své sebevědomí a tím vyléčit i psychiku.

 

Jak často si užít dotek

Pokud chcete pro svou mysl i tělo udělat to nejlepší, tak si dotek dopřávejte co nejčastěji. Alespoň jednou za dva týdny si dopřejte masáž a nechte o sebe pečovat profesionální masérky. Nezapomínejte se se svým protějškem objímat, hladit a líbat. Inspirujte se například i z erotické nebo tantrické masáže a vyzkoušejte společně některou z těchto metod i doma.