Lodní kontejnery mohou být atraktivním bydlením

Současná bytová krize otevírá nové možnosti v oblasti výstavby vlastního bydlení. Do popředí se stále více dostávají malé rodinné domky, jejichž postavení nevyžaduje nikterak velkou investici. K těmto moderním technologiím výstavby se řadí i lodní kontejnery. Spojení bydlení v kontejneru sice nezní nijak lákavě, ale věřte tomu, nebo ne, tyto přepravní jednotky představují ideální základ pro vytvoření nádherného rodinného domu.

 

Kontejner nabízí levné bydlení

Pokud přemýšlíte nad výstavbou vlastního rodinného domu a nemáte zrovna hluboko do kapsy, jsou lodní kontejnery ideálním řešením. Nakoupit několik vyřazených kontejnerů a přeměnit je na útulný byt vás totiž vyjde mnohem levněji, než kdybyste realizovali stavbu klasickým způsobem. Prodej kontejnerů je v současné době velmi populární, takže byste neměli mít sebemenší problém s jejich pořízením. Zaměřte se hlavně na vyřazené kusy, které sice nesplňují požadované přepravní normy, ale jejich ocelová konstrukce je v perfektním stavu.

 

Jak rychle se dá dům postavit?

Není-li manuální práce vaší silnou stránkou, můžete si stavbu domu z lodních kontejnerů objednat u renomovaného dodavatele. Lodní kontejnery prodej pak seženete u specializované společnosti za výhodnou cenu. Pokud chcete mít vše pod kontrolou, můžete si dům z kontejnerů postavit i sami, protože na tom není vůbec nic těžkého. Potřebujete k tomu pouze šikovné ruce a několik vyřazených lodních kontejnerů, jež si necháte převést na stavební parcelu. Samotná stavba domu trvá pouze několik měsíců.

 

Od koho kontejnery sehnat?

Kontejnery na prodej jsou dnes nabízeny hlavně specializovanými společnostmi s dobrými kontakty na lodní přepravce. V praxi se totiž velmi často stává, že se kontejner vlivem počasí nebo manipulace se zbožím poškodí, tudíž se nedá na další zámořskou cestu použít. Ztráta platného technického osvědčení znamená, že cena kontejneru klesá někde k hranici 85 tisíc korun. Společnosti zabývající se prodejem boxů kromě toho nabízí i pronájem kontejnerů.

Sháníte vlastní a levné bydlení? Dům z lodních kontejnerů je skvělým řešením! Za několik měsíců si vytvoříte útulný domov, který vám budou všichni sousedi závidět.