Svatební židle a jejich zdobení

Ke svatebním trendům patří nejen svatební dekorace vchodu, slavobrány a jiných míst, ale i dekorace svatebních židlí a stolů. Dekorace svatebních židlí by měla být laděna do jednotně barevného odstínu nebo stylu, jako je celá svatba. Součástí svatební dekorace jsou většinou všechny židle u svatebního stolu, ale jsou i případy, kdy se zdobí pouze židle pro nevěstu a ženicha.

K výzdobě se používají svatební potahy na židle, které jsou vyrobené z elastického materiálu, a tím se dokáží přizpůsobit na židli jakéhokoliv tvaru a velikosti. Po natažení svatebních potahů na židle se zadní strany mohou dekorovat květinami, šerpami, mašleni či světýlky. Jsou skvělou dekorací na svatbu ale i jiné příležitosti. Svatební potahy na židle se hodí na vintage, retro či boho svatby.

 

Máme pro vás několik tipů pro dekoraci svatebních židlí:

  • Při dekorování židlí do přírodního stylu, nejsou zapotřebí svatební potahy na židle. Židle jsou totiž zdobené šerpou, ze které se váže mašle a do ní se vloží růžička nebo jiná drobná květina. K uvázání celého potahu je také možné použít textilie jako jsou krajky či organzy.
  • Zdobení šerpou či kteroukoliv jinou látkou, se krásně vyjímá pod svatebními potahy na židle, které pomocí mašle připevníme k židli. Většinou se používají saténové nebo organzové šerpy. Jejich umístění nemusí být pouze ve středu opěradla, ale také na straně. Mašle není jedinou ozdobou, použít můžete i květiny, světýlka či dřevěné doplňky.
  • Dekorace židlí pomocí stuh. Při volbě této dekorace se svatební potahy zaručeně nehodí. Holé židle protáhnete saténovou nebo krajkovou stuhou, samozřejmě v barvě vaší svatby tak, ať je jako celek v jednotném barevném odstínu a stylu..
  • Nejnovějším trendem je zdobení svatebních židlí drobnými dekoračními prvky, kdy je možné zavěsit na opěradlo nebo z boku židle, různé perličkové a třpytivé řetězy, květiny nebo světýlka.

 

Pokud i přes naše tipy nechcete zdobit židle textilii, šerpou nebo stuhou, pak zkuste židle ozdobit pouze umělými a živými květinami, nebo dřevěnými předměty. Židle nevěsty a ženicha se mohou lišit od ostatních, třeba dekorativním prvkem jako jsou cedulky Mr. and Mrs..

Rozhodli jste se pro některou z uvedených dekorací na svatební židle? Existuje mnoho způsobů jak výzdoby dosáhnout, aniž byste svatební dekorace a výzdobu museli koupit. Pokud víte, že vaše finanční úspora není až tak velká, abyste měli svatbu podle svých představ, pak zkuste navštívit půjčovny svatebních doplňků nebo výzdob. Rádi vám doporučíme speciality na svatební potahy na židle, nechte se inspirovat a navštivte stránky půjčovny od gregorevent.cz, nabízí potahy na židle různých barev a materiálů pro dekoraci svateb, ale i jiných příležitostí. Objednejte si z pohodlí teplého domova a vyzvednout si vše můžete osobně, nebo vám je zašlou kurýrem GLS či českou poštou.