Luxusní ubytování v srdci Krkonoš je tím pravým pro letní dovolenou

Pojem luxus si každý vykládá jinak. Pokud se vaše myšlenky při pouhém zaslechnutí tohoto slova promění ve vidinu klidného odpočinku uprostřed nedotčené horské přírody a v interiéru, který jakoby vypadl z nějakého historického filmu, gratulujeme vám. Přesně pro vás je luxusní ubytování v centru Krkonoš za zdmi historických roubenek ve starém stylu jako stvořené.

 

Historie v samých počátcích

Krkonoše byly v minulosti známým hornickým regionem. Během 14. až 17. století se tu hojně těžily rudy s obsahem vzácných kovů a po této činnosti tu dodnes zůstaly četné historické památky. Chalupa Ledárna stojí právě v jejich středu – městečku Černý Důl, který zvídavým turistům nabízí spoustu jedinečných historických pamětihodností i zajímavých výletů po okolí.

A kdo by nechtěl mít jedinečná místa pro letní výlety přímo před nosem? Jen procházka ulicemi Černého Dolu vám zabere celý den. V této bývalé historické osadě je například stále k vidění nejdelší funkční nákladní lanovka ve střední Evropě. Nádherný je také kostel svatého Michala, Myslivna, hotel Pošta nebo Sloup se sochou svatého Jana Nepomuckého. Výlety po okolí pak odhalí staré vápencové doly, unikátní zvonkohru nebo třeba netradiční pivní stezku.

 12171_large

Romantika jako vystřižená ze starých knih

Chalupa Ledárna je u návštěvníků oblíbená hned ze dvou důvodů. Kombinuje v sobě totiž snadnou dostupnost turistických cílů a ničím nerušené bydlení na samotě. Soukromí zajišťuje velká předzahrada s dětským hřištěm, venkovní vířivkou a půvabným přírodním jezírkem, které zaručí příjemný pobyt i v těch nejteplejších letních měsících.

A stylová je i samotná chalupa Ledárna. Svou architekturou napodobuje venkovský styl tradičních krkonošských roubenek a při návrhu jejího vybavení se designéři inspirovali skutečným historickým nábytkem a doplňky. Ložnice je přímo pohádková s malovanými postelemi a dřevěnými trámy a sloupy, velká kachlová kamna zase nabízejí příjemný pohled na plápolající oheň díky velkorysému prosklení krbové vložky.

Jedinečné ubytování vrátí každého návštěvníka zpět do klidné a neuspěchané doby našich babiček a dodá tu správnou atmosféru pro neopakovatelné trávení dovolené, která vám dodá energii na mnoho dalších pracovních týdnů.