Postele z masivu a jejich přednosti

Sedačka, skříně, jídelní stůl a především postele patří mezi ty hlavní kusy nábytku, které se vyplatí vybírat s maximálním důrazem na kvalitu a dlouhodobou užitnost. Levné postele z Polska jsou vhodné spíše jako přechodné řešení například do pronajatého bytu, protože po několika letech se jejich stav a využitelnost rapidně zhoršuje. Naopak nábytek z masivu vydrží po mnoho let v perfektním stavu, a když se na něm přece jen začnou léta dlouhého užívání projevovat, dá se velmi lehce zrenovovat.

Postel-s-uloznym-prostorem-buk-03

Hlavní výhody postele z masivu

Postele z masivního dřeva jsou českými zákazníky vyhledávány především pro svou robustní a odolnou konstrukci. Ta mimo jiné zaručí, že jejich spoje nezačnou vrzat ani po mnoha letech příjemného spánku. Design masivního nábytku je oblíbený také pro svou přirozenou eleganci a přírodní vzhled.

Velkou výhodou je také zdravotní nezávadnost nábytku vyrobeného z masivního dřeva. Při jeho výrobě nejsou použity žádné chemické látky včetně lepidel, které by se mohly později ze spár uvolňovat a způsobovat rakovinu (časté u dřevotřískových desek). Z pohledu historie je dřevo nejprověřenější stavební materiál vůbec.

Ani jeho renovace není nijak složitá. Kvalitní nábytek z masivu stačí jen lehce obrousit a následně na něj nanést přírodní vosk nebo barvu. Díky této své vlastnosti proto vydrží dřevěný nábytek asi 10x déle než jeho laminová konkurence. A navíc vypadá mnohem lépe a můžete se spolehnout, že se po několika letech nezačne nekontrolovatelně rozpadat nebo olupovat.

Když to shrneme, vyjde vás kvůli nutnosti časté obměny levný dřevotřískový nábytek o mnoho dráž než kvalitní nábytek z masivu. A proč si po pěti letech zvykat na novou postel, když si můžete celý život užívat své oblíbené z masivu, na které jen vyměníte matraci? Krásné masivní postele vyrobené zlatými ručičkami českých truhlářů najdete v e-shopu www.ceskaloznice.cz.