Malé, přesné a účinné – představujeme planetové převodovky

Abyste se na silnici cítili bezpečně, musíte plně důvěřovat vozidlu, ve kterém sedíte. Některé díly jsou ale zatěžovanější než jiné a snadno vás mohou v kritickém okamžiku zradit. Jde především o brzdové kotouče, tlumící pružiny a převodovky. Co by měly mít, aby byly skutečně kvalitní a spolehlivé?

 

Planetové převodovky vs. klasické

Kompaktní planetové převodovky si právem vysloužily místo mezi nejpoužívanějšími převodovkami pro servomotory nebo krokové motory. Mezi jejich hlavní přednosti patří nízká cena, malé rozměry a především vysoká účinnost a přesnost. Jsou vhodné pro jednoduchá zařízení i pro situace vyžadující maximální spolehlivost a kvalitu, které klasické převodovky často ani při nejlepší vůli zaručit nemohou.

planetove-prevodovky

Moderní planetové převodovky jsou navržené a vyrobené za pomoci nejnovějších technologií a prostředků. Mohou se pochlubit kompaktním tvarem, vysokou účinností a tichým chodem i během zatažení. Litinové těleso převodovek a kolesa z oceli zaručují maximální pevnost a odolnost po dlouhou dobu.

 

Na co je ještě třeba myslet?

Vlastníte-li sportovně laděné auto, budou vaším častým problémem i opotřebené brzdové kotouče. Jejich neustále výměně můžete předejít nákupem kvalitních výrobků. Brzdové kotouče Zimmermann vás zcela jistě zaujmou svým perfektním brzdným účinkem, dávkováním i odolnosti vůči přehřátí.

Kvalitu jízdy ovlivňují také pružiny. Komfortní pružiny Eibach staví požitek z jízdy, ovladatelnost a stabilitu vozidla na první místo. Oceníte je všude tam, kde od svého auta požadujete nadprůměrný a ničím neovlivněný výkon. K jejich výměně přistupte ihned, jakmile začne váš čtyřkolový miláček při jízdě nepřiměřeně skotačit. Předejdete tak řadě problémů.

Nezapomeňte: pružiny i brzdové kotouče vybírejte podle přesného typu a modelu svého vozu, jedině tak budou dokonale sedět.