Markýzu na balkoně užijete i na podzim

Podzim vítají i milovníci knížek, protože chladné počasí vyloženě láká k usednutí s knihou a zachumlání do deky. Zážitek ale může zkazit sluníčko, které je už nízko a při odpočinku nám může nepříjemně svítit do očí.

 

Pro pohodlný odpočinek

Na jednu stranu si v podzimních měsících sluneční paprsky užíváme, protože jsou mnohem vzácnější než v létě, ale nižší teploty už nepřejí posezení na balkonech a terasách. V některých chvílích nám ale mohou být paprsky nepříjemné. Podzimní sluníčko je již nízko, může tak svítit ve špatném úhlu na monitor nebo právě i stránky knihy. Jenže zatahovat rolety a připadat si jako v tunelu je škoda, pomoci může zastínění balkonu. To využijeme po celý rok, v létě navíc i jako možnost trávit více času na balkoně či terase a nebát se přitom sluníčka. Většina panelových i cihlových domů má totiž problém právě s balkony v létě. Celý den na ně svítí sluneční paprsky, téměř se tak na nich nedá vydržet, jsou rozpálené a připomínají tak spíše výheň než místo pro relax. Markýza je tak řešením, které nám nesebere světlo v bytě a zároveň zajistí stín, kdykoli budeme chtít.

 

Bez rušení v práci

Kdykoli chceme na terase či balkonu stín, stačí markýzu roztáhnout a máme ho. A naopak, pokud již sluníčko není tak ostré nebo třeba chceme pozorovat romantický západ slunce, jednoduše ji zatáhneme a nijak nás neruší. Markýzy na balkon jsou v zataženém stavu téměř neviditelné, nijak nenarušují celkový vzhled prostoru ani nepřekáží. Ideální je nechat si k markýze namontovat i větrné čidlo, které automaticky markýzu zatáhne, pokud se přižene vítr, a ochrání ji tak před poškozením. Problém není ani zastínění větších lodžií či teras, kde také vyžadujeme stín.

Po skončení léta pak markýzy pomáhají zvyšovat komfort při odpočinku u knihy i u práce na počítači, kdy brání slunečním paprskům vnikat do místnosti a rušit nás.