Máte na půdě pro lepší izolaci staré seno? 21. století nabízí mnohem efektivnější materiály!

Tepelná izolace starších rodinných domů v drtivé většině případů není na nejvyšší úrovni a u těchto staveb dochází k poměrně značným tepelným ztrátám. Majitelé takových domů jsou si vědomi, že jim uniká velké množství tepla a že vytápí doslova pánubohu do oken. Uvědomují si také, že velká část tepla z interiéru uniká prostorem půd. Zcela logicky, protože teplý vzduch je lehčí a řidší a podle základních fyzikálních zákonů putuje vzhůru. Velké procento majitelů domů ale volí nedostatečná řešení, jak stropy a půdy správně izolovat. Mnoho domácností ještě stále k zajištění izolace má na půdách vrstvu sena a slámy. Žijeme ale ve 21. století a mít na půdě seno jako izolaci, už desítky let není správnou variantou.

Nevýhod sena je mnoho

Seno a sláma samozřejmě dokáží zadržet alespoň malé množství tepla a částečné izolační vlastnosti mají. V porovnání se speciálně vyvinutými izolacemi jsou však opravdu malé. Navíc mají i velké množství negativních vlastností a my si zde představíme jen ty hlavní. Seno sléhá a postupem času je ho stále nižší vrstva. Nedokáže odolávat vlhkosti a je velmi snadno hořlavé. Pro hmyz, hlodavce a roztoče je přímo ideálním útočištěm, ale na půdě tyto tvory nikdo nechce. Rozhodně se tedy zamyslete nad tím, zda by zateplení stropů a půd nešlo vyřešit efektivněji.

Ideální metoda – nafoukat na půdu minerální izolaci Magmarelax

Třeba foukaná minerální izolace Magmarelax je naprostým opakem sena. Je totiž přímo vyvinutá, aby na půdách rodinných domů dokonale izolovala. Jedná se o nesléhavý materiál, který zůstává ve stejném stavu několik let. Už od přírody je nehořlavý a také odolný proti vlhkosti. Je odolný i proti působení škůdců, jako jsou hlodavci a hmyz. Vytvořená vrstva izolačního materiálu je souvislá bez tepelných mostů.

Nutná je investice, ale rychle se vrátí

Pro seno také samozřejmě mluví jeho cena. Seno je zdarma a je třeba ho jen pokosit a usušit. Izolace Magmarelax zdarma není. Ovšem při porovnání se zateplením fasády (cca. 300-600 tisíc Kč), je zateplení stropů pomocí Magmarelax až 10x levnější. Záleží samozřejmě na velikosti půdy. Navíc dokáže izolace šetřit desítky procent nákladů na vytápění. Za rok může být úspora i několik tisíc korun. Investované peníze se vám na úsporách vrátí v rozmezí 4-6 let.

Detailní informace o izolaci Magmarelax najdete na www.magmarelax.cz.