54140449 - mold and moisture buildup on wall of a modern house

Máte plísně? Odstranit viditelné projevy nestačí, je nutné jít do hloubky a fungující opatření

Moji rodiče už kdoví jak dlouho bojují v bytě s plísněmi. Snaží se často větrat, mají zateplení domu a stejně se jim pravidelně v ložnici plísně vyskytují. Nemám z toho vůbec radost, plísně mohou vážně poškodit zdraví a zvláště, když jsou přímo v ložnici, kde rodiče tráví celou noc.

Jediné, co na ně na chvíli zabírá je savo, jenomže stříkat jim v ložnici pořád takové svinstvo nebude o nic zdravější než působení plísní. Hledala jsem na internetu možnosti, jak se s plísní vypořádat a našla jsem firmu A SERVIS LIPKA, odstranění plísní Praha, která nabízí protiplísňový nátěr. Ten by měl zamezovat vlhkosti a likvidovat mikrobiální zárodky. Domluvila jsem se s rodiči a dojednala s nimi v bytě schůzku se zaměstnanci firmy. Obhlédli situaci a řekli nám, že savo vlastně nic nevyřeší, protože likviduje plíseň jen na povrchu, přitom je nutné jít více do hloubky. Odstraňujeme savem vlastně jen viditelné důsledky plísně, ale už ne tu příčinu.

Potom nám vysvětlili, co by se s tím dalo dělat. Před samotnou aplikací nátěru je nutné plísně z plochy důkladně odstranit. To se udělá mechanicky kartáči a poté se nanáší dezinfekční přípravek. Teprve až pak, když je plíseň opravdu odstraněna, se může přistoupit k nanesení LSG protiplísňového nátěru. Jeho životnost je 4 až 6 let a v omezené míře by měl fungovat 12 let, záleží na klimatických podmínkách. V interiéru by ale mohl působit delší dobu.

Rodiče výklad pracovníků firmy přesvědčil a tak si jejich služby objednali. Nátěr sice zatím mají nanesený jen krátce, ale vypadá to, že opravdu působí. Uvidíme později, ale prozatím jsou mí rodiče velice spokojení.

Bojujete se stresem? Tyto tři byliny vám pomohou

Ať už se na vás valí moc povinností ve škole nebo v práci nebo nejhůře v obojím naráz, nebo máte moc práce i v domácnosti, vždycky to končí podobně, a to stresem. Ovšem i od něj si můžete ulevit a to pomocí skvělých bylinných čajů. Skvělou bylinou je například třezalka. Je to bylinka, která se po staletí používá jako přírodní antidepresivum. Uleví vám od deprese, úzkostí a různých neurologických potížích a zánětech nervů. Můžete si z ní udělat čaj, nebo ji používat jako olej či tinkturu. Ovšem není vhodné ji vystavovat slunečnímu záření.

64792038 - young woman reading book on carpet

Dalším dobrým pomocníkem je mučenka, a jak už její název říká, od mučení zaručeně pomůže. Je to popínavá rostlina s nádhernými květy, která u nás avšak není tolik známá. Její lehce sedativní a protikřečové účinky vám však uleví od úzkostí a bolestí nervového původu. Mučenka pomáhá i na nespavost, podrážděnost a hysterii. A v neposlední řadě se určitě vyplatí mít k dispozici i kozlík lékařský. Kozlík lékařský je jednou z prvních homeopaticky upravovaných bylin a jeho uklidňující účinky znali už ve středověku. Nejlepší variantou je forma tinktury, která je k dostání v lékárnách nebo prodejnách zdravé výživy. Používá se i k léčbě žaludečních křečí, nespavosti, nervozitě a strachu.

Takže pokud se na vás nahromadilo příliš stresu a povinností, určitě si zkuste svoji situaci ulehčit pomocí těchto bylinných čajů. A pokud se toho na vás nahromadilo už přespříliš, například povinnosti v práci a doma, zkuste si jednu z nich ulehčit. Například se věnujte více práci a horší úklidové práce přenechejte úklidové firmě. Uvidíte, že to oceníte, protože ten koberec v A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Praha 8, nejenom dokázali vyčistit tak, že vypadá jako nový, ale vy jste stihli svou práci a udělali tím radost jak sobě, tak šéfovi.