Posíláte dárky poštou? Držte se několika základních pravidel

Rozhodli jste se letos poslat dárky rodině a přátelům žijícím daleko od vás poštou? Máme pro vás několik tipů, které vám zaručí, že dorazí včas a vcelku.

 

Pošlete veškeré balíčky včas

Přestože normálně trvá předání balíčku po na území České republiky maximálně tři pracovní dny, před Vánoci zažívají všechny kurýrní služby takový nápor, že se tato doba může protáhnout klidně i na dva týdny. To znamená, že budete-li posílat dárky ke konci tohoto týdne, už může být pozdě. Poslední týden před Vánoci posílání balíčků nedoporučujeme už vůbec, pokud nechcete, aby vašim blízkým dorazily třeba po Novém roce.

 

Vyberte prověřenou přepravní službu

V Čechách můžeme vybírat z nějakých pěti hlavních přepravních služeb. Každá z nich má samozřejmě své výhody i nevýhody, a tak je nejlepší držet se svých osobních předchozích zkušeností. Napovědět vám může i fakt, zda daná společnost nabízí expresní přepravu a případně za kolik. Za tu se standardně připlácí do 100,- CZK. Pozor ale, ani tento příplatek negarantuje na sto procent, že bude balíček doručen včas. Vybírat však můžete i podle jiných kritérií, jako je cena obyčejné doporučené zásilky, reference ostatních zákazníků či podle toho, za kolik je nabízeno pojištění balíčku. To je lepší sjednat zejména v případě, pokud posíláte šperky apod.

Balíček - Creative Commons (Pixabay)

Dárek kvalitně zabalte

Pro to, aby dárek dorazil včas, můžete udělat pouze to, že jej včas pošlete. Zbytek je ale už na přepravci. Naopak, co se týče toho, aby dárek dorazil vcelku, pro to můžete udělat skoro vše. Pokud samotný dárek není již dán do pevné kartonové krabice, nějakou pořiďte. Kartonové krabice z tří až pěti vrstvé vlnité lepenky nejrůznějších tvarů a velikostí můžete zakoupit na e-shopu Paketo.cz.  To obyčejně stačí na dárky, jako je oblečení, plyšové hračky apod. Z nabídky můžete kromě obyčejných kartonových krabic vybírat i krabice designové  či si je nechat podle vašeho návrhu potisknout, a to již od jednoho kusu. Pokud ale posíláte něco křehkého, je lepší pořídit i fixační výplň . Co se týče nejrůznějších fixačních výplní, v nabídce eshopu Paketo.cz naleznete pružné chipsy Flo-pak z polystyrenové pěny, dřevitou vlnu, fixační fólie Mini Pak´r, Kartofix či Sizzlepak, který je vyroben z třívrstvého papíru a je tak stoprocentně recyklovatelný.

Přestože vás tolik proklamovaný předvánoční shon a ruch na pobočkách přepravních společností možná odrazuje od toho, abyste se do posílání dárků poštou pustili, určitě neváhejte. Jedná se o výbornou alternativu, jak alespoň trochu vykompenzovat nepřítomnost u vzdálenějších přátel a příbuzných. Navíc tak vyšetříte čas pro sebe, pojídání cukroví a sledování vánočních pohádek.