Mobilní domy jsou stále inovovány!

Mobilní domky se stávají stále častěji vyhledávaným druhem naprosto plnohodnotného rekreačního a sezónního bydlení. Moderní stavby ale slouží i k trvalému bydlení. Tyto stavby jsou velmi populární zejména ve Velké Británii a v Nizozemsku. Zatímco první druhy těchto druhů bydlení vypadaly spíše, jako stavební buňky, dnes je situace zcela jiná a jednotlivé druhy neustále prochází inovacemi, aby dokázaly splnit i náročné požadavky na moderní bydlení.

 

V České republice už přes deset let

První mobilní domy se v České republice objevily před deseti lety. Samozřejmě se jednalo o produkty zahraniční výroby, které byly na naše území jen dovážené. Od té doby se náš trh v této oblasti velmi rozrostl a kromě zahraničních výrobků už lze vybírat také domky českých firem. A kvalita českých mobilních domků v porovnání s evropskou konkurencí nijak neztrácí. Stačí nahlédnout například do nabídky společnosti MobilníDomky.cz.

 

Kvalita s množstvím inovací

Společnost Mobilnídomky.cz. je na našem trhu specializovaným výrobcem a dodavatelem těchto druhů staveb pro rekreační i trvalé bydlení. Česká výroba čerpá z tradičních technologií od nejlepších světových výrobců. Hlavními znaky je vysoký podíl ruční práce a také využití osvědčených materiálů. Vždy je přihlíženo k individuálním potřebám každého zákazníka a dalším kritériím, jako jsou například klimatické podmínky dané lokality. Tradice je neustále inovována novými výrobními technologiemi i postupy. Jedná se například o využití omítek namísto těžkých a křehkých SDK desek, dále o variabilní sklon střechy, snadnou přepravitelnost domů a mnoho dalších inovací.

 

Mobilní domky, mobilheimy, rekreační domy – Co je správně?

U tohoto druhu staveb se můžeme setkat hned s několika názvy. Stále se ale jedná o totožný produkt a není třeba hledat rozdíly. Oficiálním označením jsou mobilní domy. Nejrozšířenějším tuzemským pojmem jsou ale Mobilheimy. Pokud se podíváme i do ostatních zemí, tak v Británii se využívá HOLIDAY HOME, v Nizozemsku je to STACARAVAN a v USA zase TRAILER. Český výrobce se ale rozhodl využívat jednoduchého označení, tedy mobilní domek.

Kompletní nabídku můžete najít na www.mobilnidomky.cz.