Moderní pomocníci, kteří vám ulehčí práci na zahradě

Práce na zahradě může být jednodušší a rychlejší s použitím správného nářadí. Pořiďte si moderní pomocníky se kterými budete mít ještě navíc spoustu volného času. Víte, jak správně vybavit dílnu, co by nemělo chybět ve vašem zahradním domku a jaká zahradní technika se hodí právě pro vaši zahradu?

 

Jak vybavit dílnu

Při stavbě nového domu, úpravě zahrady a dalších potřebných rekonstrukcích, oceníte, že bude vaše dílna profesionálně vybavená. Práci vám urychlí a ulehčí aku nářadí, se kterým se nebudete muset namáhat. Pořídit si tak můžete například aku vrtačku, aku šroubovák a náhradní baterie pro provoz. Pokud pracujete ve stavebním nebo strojírenském odvětví, případně se věnujete práci se dřevem nebo jinými přírodními materiály, tak oceníte i ostatní zahradní nástroje, například hoblovky, protahovačky, pily a další.

 

Stavba domu svépomocí

Pokud se chystáte stavět vlastní dům, postavit si zahradní domek nebo si dělat opravy na domě sami, tak se hodí i přepravníky, kladkostroje a navijáky. Nebudete tak muset tahat těžký náklad a ušetříte spoustu energie na jinou, potřebnou práci. Doma i v práci oceníte vysavače a zametače, se kterými bude úklid nejméně namáhavou části při stavbě domu.

Co potřebujete na zahradě

Dalším krokem je vybavení zahrady. Ať už máte jakkoliv velkou zahradu, určitě na ní budete mít místa, kde bude jen tráva. V takovém případě oceníte kvalitní sekačku na trávu, kdy si můžete vybrat elektrickou, robotickou nebo dokonce ruční strunovou sekačku. Oceníte také nůžky na trávu a na keře, motorovou pilu a ruční pilky. Pokud máte trávu na nedostupných místech, například blízko plotu nebo kolem stromů, tak využijete křovinořez.

 

Nářadí na zahradu

Pro menší úpravy zahrady, na kterých se mohou podílet i děti se rozhodně hodí i zahradní nářadí, které můžete umístit do zahradního domku. Mezi takové nářadí patří lopata, motyka, hrábě, případně rýč a pomůcky k sázení a pěstování plodin. Toto nářadí skladujte v suchu a nezapomínejte jej na zahradě, jen tak prodloužíte jeho životnost.

 

Speciální nástroje

Pro péči o větší zahradu využijete moderní pomocníky, ke kterým patří kultivátory, mulčovače nebo mechanické čističe dlažby. Veškeré zahradní vybavení a zahradní technika je investicí, která se vám velmi rychle vrátí. Na velké zahradě často musí pracovat celá rodina a práce je zbytečně zdlouhavá, pomocí zmíněných nástrojů zvládnete práci i sami a budete mít za okamžik hotovo. Už při stavbě domu a navrhování zahrady nezapomínejte na prostor, kde budete moct skladovat zahradní techniku, nástroje a nářadí, včetně zahradního nábytku v zimě. Skvěle se tak hodí zahradní domek, sklep nebo dostatečný prostor v garáži.