868_prew_800

Myslíte si, že je vhodné povlečení prát pouze na 40°C?

Potom jste na velkém omylu. Kvalitní ložní povlečení je totiž nutné prát i na více stupňů, protože jedině tak si může zachovat krásnou barvu a svou kvalitu i po velmi dlouhou dobu. Jestliže perete stále na 40°C, trochu se zamyslete, protože si tím můžete jen škodit. Poradíme vám, na co si dát pozor a jak by tedy správné praní povlečení mělo vypadat.

 

 

 

Správné praní jako záruka dlouhé životnosti

Způsob praní má na kvalitu povlečení obrovský vliv. Pokud budete prát správně, můžete tím výrazně prodloužit životnost povlečení. Zde je několik zásad, které je nutné dodržovat. Povlečení perte vždy naruby. Používejte výhradně prací prášek nebo gel na barevné prádlo. Do praní přidávejte aviváž – ale spíše méně. Prádlo perte výhradně v kvalitních přípravcích.

868_prew_800

Nepodléhejte mýtům!

Na kvalitu  povlečení má největší vliv teplota, na kterou perete. Mezi ženami koluje mýtus, že nejvhodnější je prát a 40°C, je to ale obrovský omyl. Povlečení totiž může být vyrobeno z různých materiálů, které potřebují i vyšší teplotu. Je to například povlečení, které je vyrobeno ze 100% bavlny v různých úpravách. To je totiž nutné prát na 60°C, jinak ztrácí na kvalitě. Vždy proto čtěte informace od výrobce a jeho doporučením se řiďte.

2713_prew_800

Jaké povlečení vybrat?

Při výběru povlečení věnujte pozornost hlavně jeho kvalitě, Nebojte se si za povlečení trochu připlatit – tato investice se vám rozhodně vrátí, protože budete spát v kvalitě. Se zajímavou nabídkou přichází česká společnost Kvalitex, která vyrábí ložní textil v mnoha různých provedeních. V nabídce je klasické bavlněné povlečení, krepové, damaškové a mnoho dalších. Vždy v prvotřídní kvalitě, za příjemnou cenu a v mnoha moderních dezénech!

Inspirujte se na www.kvalitex.cz