Mýty o stravování a cvičení

Internet je plný různých informaci, o tom, jak byste se měli stravovat, cvičit, jaké diety byste měli držet, pokud chcete dosáhnout požadovaného efektu, nabrat váhu, shodit kila či celkově změnit životní styl. Mnoho z nich už ale dávno nejsou pravdou. O jaké mýty tedy jde?

 

Jelikož cvičím, můžu jíst prakticky cokoli

Dopřejete si po sportu muffin, dort či jinou nezdravou pochoutky? Jestli je vaše odpověď ano, celý váš trénink vyšel nazmar. Nemůžete zhubnout pouze pomocí pohybu, musíte taky změnit stravu. Jestliže změníte stravu a začnete se sportem, zhubnete. Když stravu nezměníte, možná získáte svaly, zlepšíte fyzičku a sílu a budete celkově zdravější, ale na váze vám příliš neubude.

Pamatujte si, že na to, abyste spálili obyčejné jídlo z fastfoodu, musíte uběhnout několik kilometrů denně pravidelně po dobu nejméně jednoho týdne.

 

Snídaně jsou základem

Mnoho lidí stále věří, že snídaně jsou základem. Opak je ale pravdou. Poslední výzkumy totiž dokazují, že snídaně nemají vliv na hubnutí, a nemají nic společného se zdravým životním stylem. I bez nich totiž lze žít zdravě. Pokud se někomu podařilo shodit kila navíc a připisuje se to snídani, nejde o zcela přesnou informaci. Ve skutečnosti proces hubnutí ovlivňuje hned celá škála faktorů, které mohou mít větší či menší vliv na hubnutí v závislosti na organismu. A snídaně jsou jenom jedním z nich.

 

Doplňky stravy jsou zbytečné

Doplňky stravy a různé vitamíny vám pomohou při hubnutí, nabírání svalové hmoty a doplňování potřebných živin, které potřebujete, pokud pravidelně podáváte určitý fyzický výkon. Skvělou volbou jsou například spalovače tuku, které vám pomohou při spalování přebytečného tuku, zabrání ukládání tuku v tukových buňkách, zrychlí váš metabolismus. Proteiny vám pomohou udržet si svalovou hmotu a vitamin C posílí vaši imunitu a bude mít pozitivní vliv na váš organismus.