Nábytek z masivu není jen pro vyvolené

Většina z nás se masivní nábytek spojuje s luxusem a elegancí například honosně zařízenou kanceláří nějakého podnikatele nebo právníka. Kvalitní dřevěný nábytek si ale může dopřát každý, protože nabízí mnoho výhod a je cenově dostupný.

Při zařizování rekonstrukci nebo jen hledání inspirace se můžeme setkat s mnoha různými styly interiéru. Rustikální až chalupářský, často kombinovaný s prvky provance, oblíbený a útulný vintage nebo moderní skandinávský s čistými liniemi. Jednou z velkých výhod nábytku z masivu je možnost kombinace s jakýmkoliv stylem i dalším vybavením. Hodí se do naprosto každého interiéru, do moderně zařízeného mezonetového bytu i horskou chatu, a lze ho perfektně sladit i s dalšími materiály jako je sklo, kámen nebo beton či kov. Masivní nábytek je nadčasový a nepodléhá módním trendům a díky dlouhé životnosti s námi stráví většinu života.

Údržba nábytku ze dřeva je snadná a jednoduchá, jednou za čas stačí přetřít olejem nebo voskem pro oživení a bude nám dál bez problémů sloužit. Je také velmi odolný, hodí se proto do kterékoli místnosti našeho bytu nebo domu, od obývacího pokoje přes ložnici až po dětské pokojíčky, kde využijeme například komody z masivu. Do nich schováme všechno potřebné oblečení, hračky a další věci, takže v pokoji bude rychle uklizeno a zároveň bude dobře vypadat. Komody se hodí také do ložnic nebo chodby či haly, kde je dřevěný nábytek, prostor zútulní a zároveň najde své praktické využití.

Bez ohledu na to, jak se mění módní trendy v bydlení a jaké materiály nám zrovna módní časopisy ukazují jako ty správné a aktuální, elegantní masivní nábytek dokáže dodat místnosti, útulnost a eleganci a nádech luxusu. Je to mimo jiné i proto, že dřevo je přírodní materiál a jako takový na nás vždy působí příjemným a pozitivním dojmem.

2 thoughts on “Nábytek z masivu není jen pro vyvolené

Comments are closed.