Nebezpečnost hracích automatů: Mýtus nebo skutečnost?

Také se rádi necháváte strašit vizí lidských zombie nejrůznějšího věku okupujících masově nejbližší hernu s automaty? Skutečnost je naštěstí děsivá o mnoho méně. Pojďte si spolu s námi posvítit na mýty, které se okolo hraní na hracích automatech v poslední době šíří.

 

Mýtus:Automaty v hernách nejsou spolehlivé

Také si myslíte, že na automatech se nedá vyhrát, protože všechny výhry vyberou borečci s ukrytým zařízením vysílajícím elektro-magnetické impulzy, kterými ovlivní tahy automatů ve svůj prospěch? Pak jste naletěli na velmi rozšířený mýtus. Ve skutečnosti jsou Hrací Automaty proti těmto nelegálním pokusům velmi dobře chráněné a to mimo jiné i speciálním sklem. Hrací automaty jsou proto stejně bezpečné ať už je hrajete on-line nebo ve skutečné herně. Jen ty ve virtuálním světě jsou přece jen o vlas pohodlnější a navíc nabízejí mnohem větší možnosti v oblasti krásné grafiky a estetické zábavy.

 

Mýtus: Automaty jsou pro děti nebezpečné

Podle zastánců škodlivosti hracích automatů jsou prý největším nebezpečím pro děti staršího školního věku. Závislost na nich prý každým rokem exponencionálně narůstá a majitelé casín a heren si mnou ruce. Podle Výroční zprávy hazardního hraní vlády ČR je ale v současnosti na našem území trend přesně opačný. Zatímco v roce 95 mělo nějakou zkušenost s automaty 24,9% žáků 9. tříd a prvních ročníků středních škol, v roce 2011 už to bylo jen 9,6% procenta, přičemž u občasného hraní nebyly rozdíly mezi chlapci a dívkami. Mnohem větším problémem v souvislosti s nastupující generací je tak stále alkohol a omamné látky.

 

Mýtus: Hraní na automatech je snadné propadnout

Podle tohoto mýtu může už jedna hra na hracích automatech spustit v mozku závislost. Je to nesmysl. Většina hráčů používá automaty jen jako vítanou rekreaci, která je nestojí více než pár drobných. Výjimky tvoří lidé se slabou vůlí, převážně existenční trosky závislé na drogách nebo alkoholu. To ale běžnému člověku rozhodně nehrozí.