Nechcete mít interiér, jako každý druhý? Jenže kde vybrat ten správný nábytek?

Preferujete opravdu osobité a stylové vybavení interiéru nábytkem. Nechcete mít interiér ve svém domě nebo bytě zařízen tak, jak ho má jistě několik stovek dalších domácností v České republice? Hledáte originalitu a osobitost? Nenechte se zlákat a dejte na svůj styl. Najít osobitý nábytek ale není jednoduchým úkolem. Většina prodejců nábytku má ve své nabídce především klasické druhy, které se dají označit jako mainstream nábytek. Dá se vůbec najít jiný?

 

Ano dá! Hledejte industriální nábytek

Jestli v oblasti vybavení interiéru nechcete jít s davem, ale chcete mít svůj vlastní a osobitý styl interiéru, zkuste se zaměřit a industriální nábytek. Tento nábytek původem z Francie se postupně rozšiřuje do celé Evropy a světa. Vyniká především svou originalitou a to jak v oblasti designu, tak v oblasti samotného zpracování.

Hlavní charakteristické znaky industriálního nábytku

Industriální nábytek má samozřejmě své charakteristické konstrukční prvky a znaky. Hlavními materiály pro jeho výrobu je kombinace masivního dřeva s recyklovaným železem. Dřevo by mělo mít výraznou strukturu a kresbu dřeva. Železo využívané do nábytku může být recyklované. Velmi často se v industriálním nábytku objevují železa, využívaná dříve v továrních nebo zemědělských strojích. Jedná se o hrubě opracovaný nábytek, kde jsou nedokonalosti nejen tolerovány, ale dokonce vyžadovány. Díky nedokonalostem a osobitému provedení každého druhu nábytku v industriálním stylu je každý kus originálem.

S nábytkem je potřeba sladit i interiér

Aby industriální nábytek do interiéru opravdu zapadl, je zapotřebí také sladit jej s celkovým vzhledem celé místnosti. K industriálnímu nábytku se skvěle hodí v interiéru betonové prvky, pálené cihly, palety a další výbava. Na podlaze by měla být klasická dřevěná podlaha s opotřebovaným vzhledem.

Velkou nabídku originálního industriálního nábytku najdete na www.avinterieryshop.cz.