Nejčastější chyby v péči o vlasy: Děláte je také?

Po krásných, zdravých a lesklých vlasech touží snad každá žena. Většina z nich se pro jejich dokonalý vzhled snaží dělat první poslední, ovšem i přes veškerou snahu nemohou dosáhnout požadovaného stavu a vytoužený výsledek se zkrátka nedostavuje. Jak je to možné? Na vině bude některý z následujících prohřešků, kterých se ač nevědomky při péči o vaše vlasy dopouštíte. Pokud i vám na kvalitě vaší hřívy záleží, přejete si zdravé a ničím nenarušené vlasy, které se stanou vaší ozdobou, přečtěte si dnešní článek, ve kterém vám přinášíme seznam nejčastějších chyb, které možná děláte i vy!Používáte nevhodný hřeben

Vaše vlasy trpí, používáte-li k jejich česání nevhodné nářadí. Hřebeny a kartáče jsou pomůcky, po kterých sáhnete minimálně dvakrát za den, některé z vás dokonce i častěji. Nekvalitním kartáčem své hřívě jedině škodíte, byť můžete mít pocit, že si vámi vybraným kartáčem vlasy dostatečně pročešete. Je to právě naopak, a čím více si budete vlasy česat, tím více se vám poškodí. I výběru hřebenu je třeba věnovat dostatečnou pozornost i čas a nehledět jen na finanční stránku.

Své vlasy zatěžujete zbytečným nánosem laku

Lak na vlasy představuje šikovného pomocníka, po kterém většina žen sáhne při tvorbě účesu. Díky němu finální účes dokonale zafixujete a získáte tak pocit, že vaše práce a čas strávený u zrcadla nepřijde vniveč. V současné době je nabídka laků více než pestrá, mezi celou škálou se dají najít skutečné kvalitní kousky, ale zároveň můžete narazit i na takové, které mají do kvality hodně daleko. Je-li používání laku na vlasy na vašem denním pořádku, spolehněte se na profesionální výrobky, díky kterým své vlasy zbytečně nezatížíte.

Spoléháte se na nekvalitní vlasovou kosmetiku

Používání vlasové kosmetiky je pro celou řadu z vás každodenním chlebem, bohužel jen málokdo ale ví, že jejich nekvalitní výběr či nesprávná kombinace vašim vlasům spíše škodí, než aby jim byla k užitku. Vlasovou kosmetiku je třeba vybírat pečlivě, nehledět jen na cenu, ale pozornost věnovat především složení. Šetřit se v tomto případě rozhodně nevyplácí!

Tip – podívejte se na www.puls.cz a kupte si kvalitní pomocníky pro péči o vlasy.