Plánujete na jaře koupi domácího zahradního bazénu? Nepodceňte doplňky ani bazénovou chemii!

Pokud jste se rozhodli, že si na jaře uděláte radost a svou zahradu vybavíte domácím bazénem, jedná se rozhodně o krok správným směrem. Relaxace v bazénu nebo u bazénu patří k nejpříjemnějším chvílím, stráveným na zahradě, což vám potvrdí všichni, kdo už domácí bazén mají. Správnému výběru bazénu většinou věnujeme dostatek pozornosti, stejně tak i výběru bazénové filtrace, ohřevu vody a dalším komponentům a příslušenství. Často je ale podceňován výběr kvalitní bazénové chemie. A to se rozhodně nemusí vyplatit.

Jen čistá a azurově modrá voda láká ke koupání

Asi nejhorší problém, se kterým se můžete během koupací sezóny potkat, je skutečnost, že se vám nedaří dostat bazénovou vodu do ideální kondice. Voda v bazénu ztratila jiskru, stále je nějak divně zakalená, přitom doslova páchne chemií, přesto jsou koncentrace aktivního chloru stále nízké a celkový vzhled vody ke koupání rozhodně neláká. Voda v bazénu musí ke koupání vybízet už na první pohled. Právě proto se vyplatí nákup opravdu kvalitních přípravků bazénové chemie nejen na začátku koupací sezóny, ale v celém jejím průběhu.

Levná a nekvalitní bazénová chemie se nevyplatí

Bohužel, stále si velké procento majitelů zahradních bazénů myslí, že nákupem levné bazénové chemie sníží finanční náklady na provoz domácího bazénu. Realita je ale samozřejmě zcela opačná. Levné a nekvalitní přípravky bazénové chemie nejsou schopny dosahovat očekávaných výsledků. Na úpravu vody v bazénu je jich zapotřebí větší množství a přesto nedokážou udržet optimální hodnotu pH a koncentraci aktivního chloru v potřebných mezích dlouhodobě. V konečném důsledku musíte bazénovou vodu upravovat častěji, spotřebujete větší množství přípravků bazénové chemie, a tím pádem bude provoz domácího bazénu dražší.

Pozor! Pro úpravu bazénové vody nemusíte používat jen aktivní chlor

Ještě předtím, než začnete vybírat jednotlivé produkty bazénové chemie, je dobré vědět, že účinnou oxidační látkou pro údržbu bazénové vody nemusí být jen aktivní chlor, i když přípravky chlorové bazénové chemie patří mezi nejvyužívanější. Existuje i kyslíková chemie nebo bromová chemie. Takové přípravky bazénové chemie ale nabízejí jen opravdu zkušení výrobci. Mezi ně se řadí například bazénová chemie značky PWS firmy Techneco.