Nepodceňujte důležitost kloubní výživy pro psy

Pes je nepostradatelnou součástí moderně pojatého života založeném na emotivním předávání každodenní radosti. Věrnost tohoto čtyřnohého přítele koresponduje s nezaměnitelným povahovým rysem jednotlivých plemen. Následuje nás na každém kroku, vzhlíží k nám, ztotožňuje se s naším chováním. Zároveň je závislý na našem přístupu správné péče a poskytování vyvážené stravy. I přes veškerou snahu a nákup těch nejkvalitnějších granulí nelze zajistit optimální skladbu jeho stravy. V určitých fázích vývoje je nutné sáhnout po doplňcích, jako je například kloubní výživa pro psy. Zajištění odpovídajícího pohybu a hloubková znalost dané rasy a předků vašeho psa jsou jasnými atributy vedoucí ke šťastnému a dlouhému životu.

Zdravé kosti a zuby jsou základ

Základem správného vývoje všech plemen je správná tělesná konstituce a stavba kostní tkáně. Ta předurčuje kvalitu jejich života. Kosti, zuby i klouby potřebují ke svému formování a preventivní ochraně dostatek vitamínů, minerálů a živin. Nestačí pouze pravidelně doplňovat misku, ale dbát na správnou vyváženost a množství všech potřebných živin. S přibývajícím věkem se projevy zanedbání péče prohlubují, nenechte to zajít až tak daleko a zajímejte se o odpovídající poměr živin již od útlého věku.

 

Kloubní výživa pro psy

Kloubní výživa pro psy slouží jako celková preventivní ochrana k pravidelnému užívání. Stále se setkáváme s případy, kdy velká část majitelů svých psů jakoby vyčkávají na první projevy onemocnění pohybového aparátu a teprve až po té hledají vhodné řešení vzniklých komplikací. Pečlivě sestavená výživa je vhodná jak pro sportovní psy, tak i se zvýšenou aktivitou nebo seniory, jejichž klouby a kosti pozvolna ztrácejí na pohybových schopnostech. Nečekejte na degenerativní poruchy a začněte své pejsky přikrmovat kvalitními doplňky stravy a kloubní výživou ještě dnes.