Nepodceňujte kloubní výživu pro psy

Hodně často se setkáváme se situací, kdy se majitelé psů bez ohledu na dědičné předpoklady svého plemene nezaměřují na správný výběr doplňků stravy. Síla marketingu kolem superprémiových krmiv je natolik silná, že v chovatelích vyvolává nebezpečné domněnky o nadřazenosti těchto krmiv. Ano, jsou to bezesporu kvalitní krmiva sestavena předními odborníky na vyváženou stravu, z dlouhodobého hlediska však nedokážou ochránit ani případné komplikace vyléčit. K tomu je zapotřebí značková kloubní výživa pro psy zajišťujíc zvýšený přísun přesně takových látek, které jsou pro pohybový aparát především pak pro kloubní chrupavku nepostradatelným doplňkem stravy.

 

Doplněk stravy je pro pejsky nutný

Doplňky stravy nejsou pouhým léčivem pro již rozvinutou zdravotní komplikaci. Mimo jiné dokážou fungovat jako nejlepší preventivní opatření, proto je kloubní výživa vhodná i pro nejmenší psy. Pravidelná konzumace potřebných živin radikálně posunuje komplikace s pohybovým aparátem až do pozdějšího věku, kdy se jednoduše nasadí silnější preparát. Nejvíce ohroženou skupinou pejsku jsou plemena s dědičnými předpoklady pro potíže s klouby. Dopřejte těmto pejskům řádnou výživu již od jejich útlého věku a radujte se s nimi společně s aktivního života bez bolesti.

 

Jaký doplněk zvolit

Kloubní výživa pro psy má hned několik typově odlišných forem. Existuje tekutá verze vhodná pro opravdu rychlé doplnění potřebných látek ,do chybějících míst v kloubech. Následně se setkáváme s tabletami, které je nutné strčit rovnou do psí tlamy. Z tohoto pohledu je mnohem lepší zakoupit prášek, který se dá vsypat do psí konzervy nebo do krmiva. Pejsek si ho ani nevšimne a na chuti nic nepozná. Vývoj správné chrupavky od útlého věku je devízou každého chovatele zvlášť a předčasné komplikace odrazem vaší pečlivosti.