Nudu v interiéru zaženou správně zvolené dekorační polštářky

Dekorační polštářky jsou ideální způsob, jak v interiéru dosáhnout změny. A cenově dostupnou. Za málo peněz zkrátka dostanete opravdu hodně muziky. Pokud zvolíte ty správné. Z následujícího článku se dozvíte, jaké to jsou.

Dekorační polštářky mají své místo v obývacích i dětských pokojích stejně jako v ložnicích. Zatímco některé primárně slouží na ozdobu, na jiné můžete i ulehnout. Nebo vám poslouží jako podpora při čtení knihy před spaním.

 

Vybíráme dekorační polštářky

Dekorační polštářky vybíráme na základě několika parametrů. Podle jejich rozměru, tvaru materiálu, barvy a vzoru. Co se rozměrů týče, dekorační polštářky samozřejmě bývají mnohem menší než polštáře klasické.

 

Jaký materiál?

Hovoříme-li o materiálu dekoračního polštářku, řeč je především o jeho výplni. Nejběžnější je klasická vatová. Pokud na polštářku hodláte odpočívat, zvolte polystyrenové kuličky, které se dobře přizpůsobují tvaru lidského těla. Hitem současné doby jsou dekorační polštářky masážní s výplněmi z mikrokuliček. Na trhu ale najdete i výplně bylinkové, na nichž se vám zase bude dobře usínat.

 

Nejenom čtvercový

Zajímavé také bývají polštářky atypických tvarů, jako jsou obdélníkové či kruhové. Mezi dětmi se pak velké oblibě těší polštářky ve tvaru kytiček, obláčků a autíček. A budete-li shánět dárek pro partnera na Valentýna, mohl by to být dekorační polštářek ve tvaru srdíčka.

 

Pořiďte si jich víc

Zajímavého efektu docílíte, naaranžujete-li jich třeba na sedací soupravě více. A správně je nakombinujete. Pamatujte si, že harmonie v interiéru dosáhnete, pokud vámi zvolené dekorační polštářky budou ladit, ať již barevně či vzorově. Velmi efektní také je, když polštářky ladí s ostatními textiliemi v místnosti – se závěsy, kusovými koberci či čalouněním nábytku. Renomovaní výrobci bytového textilu proto ve svých portfoliích mívají i ucelené sety – závěsy a polštářky se stejným motivem.

 

Jaký motiv?

Na trhu také najdete celou řadu motivů. Polštářky jednobarevné i vzorované. Květované, krásně ilustrované, se zvířátky. A protože tu brzy budou Vánoce, neměly by vaší pozornosti uniknout kouzelné vánoční polštářky.

 

Snadná obměna interiéru

Hlavní předností dekoračních polštářků je to, že je možné je snadno obměňovat. Dle nálady, nebo sezony. Proto je vhodné si je pořídit do zásoby. Zbytečně si ale nepořizujte deset polštářů, které byste možná ani nemohli uskladnit. Kupte si jeden polštářek a k tomu povlaky na polštářky adekvátní velikosti.