Oblíbené značky luxusních hodinek

Hodinky jsou již od svého vzniku nejen ukazatelem času, ale také šperkem, který podtrhoval elegantní vzhled mužů i žen. Jejich podoba a také technická dokonalost se vyvíjela v čase. První kapesní hodinky byly uvedeny na trh v roce 1511 ve Švýcarsku.

 

První sériová výroba

V roce 1853 byla představena první sériová výroba kapesních hodinek Tissot, no a kde jinde než ve Švýcarsku. Hodinky byly expedovány do USA a později také do Ruska. Určeny byly spíše pro bohatší obyvatele, v dnešní době již cenově dostupné hodinky Tissot zakoupíte na všech světových kontinentech. Značka nabízí široké portfolio hodinek. Ať už hledáte vzhled klasického minimalismu a nadčasovosti v kolekci T-Classic, moderní technologie hodinek kolekce T-Touch Collection, které vás doprovodí nejen v běžném životě, ale také v cestách za dobrodružstvím, anebo se chcete vrátit v čase kolekcí Heritage, která představuje hodinky inspirované nostalgií dávno vyráběných modelů, vyberete si.

 

Tag Heuer – značka, která získala oblibu u sportovců

Celosvětově známá značka hodinek Tag Heuer se stala oblíbenou nejen u „běžného“ lidu, ale také v řadách profesionálních sportovců. Na začátku 20. století se začala věnovat chronografům, hodinkám s funkcí přesného měření času, k jejichž spuštění a zastavení sloužily postranní tlačítka hodinek. Tento vynález si společnost nechala patentovat. Chronografy se proslavily především na olympijských hrách v Antverpách (1920), dále pak v Paříži a Amsterodamu. Stylové hodinky Tag Heuer nalezly oblibu a úspěch u světoznámých osobností, pyšní se s nimi například tenistka Maria Sharapovova nebo automobilový závodník Fernando Alondo.

 

Skvělá pověst od vzniku hodinek trvá dodnes

Když Léon Breitling v roce 1884 založil svou hodinářskou dílnu, svezl se na trendu hodinek s funkcí měření. Díky všem inovativním funkcím, které ve výrobě aplikovat, získaly jeho hodinky výbornou pověst, která k nim patří dodnes. Luxusní hodinky Breitling se v začátcích své výroby odlišovaly elegantním designem, jednoduchým výrobním procesem a nenáročnou údržbou, to jim vydrželo dodnes. Jejich neotřelý vzhled potěší všechny milovníky hodinek.